Переговорна процедура з учасником, тендерну пропозицію якого відхилили: чи правомірно

1024

Запитання

У замовника двічі не відбулися відкриті торги. Перший раз через «дискваліфікацію» двох учасників, а другий — через недостатню кількість учасників. Чи можна провести переговорну процедуру з учасником, тендерну пропозицію якого відхилили, у зв’язку з тим, що він надав прострочений сертифікат якості?

Відповідь


Ні, у такому разі проводити переговорну процедуру не можна. Необхідно оголосити відкриті торги знову. Пояснимо чому.

Замовник може використати переговорну процедуру як виняток. Підстави, коли можна застосувати переговорну процедуру закупівлі, визначає частина 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі». Перелік підстав є вичерпним та обов’язковим. За будь-якою з цих підстав замовник обов’язково має обґрунтувати застосування переговорної процедури — з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

 Оголошення про проведення відкритих торгів

Оголошення про проведення відкритих торгів

Однією з підстав для проведення переговорної процедури є відміна двох торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону про публічні закупівлі).

Аби відбулися відкриті торги, учасники мають подати не менше двох тендерних пропозицій (ч. 2 ст. 20 Закону про публічні закупівлі). Отже, відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій — це менше двох.

У згаданій ситуації перший раз кількості тендерних пропозицій було достатньо для проведення відкритих торгів, а відміна відбулася через відхилення всіх тендерних пропозицій. І лише другий раз торги відмінили через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій. А однієї відміни торгів через відсутність учасників для застосування переговорної процедури недостатньо, щоб дотримати умов, які визначає п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону.

Тож необхідно оголосити відкриті торги ще раз. І тільки якщо відміна тендеру відбудеться через відсутність достатньої кількості тендерних пропозиції знову, тобто вдруге, — замовник матиме підстави для проведення переговорної процедури закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструменти та сервіси для закупівельника

Онлайн-інструменти закупівельника — це калькулятори й пошукові сервіси, які значно спростять вашу професійну рутину. Пропонуємо огляд найбільш затребуваних у закупівельній діяльності
8733

Стаття 631 ЦК: у договорі про закупівлю та у додаткових угодах

Замовники часто звертають увагу на положення частини 3 статті 631 ЦК, коли укладають договори про закупівлі. Проконсультуємо, коли можна застосувати цю норму у період воєнного стану, а колі — ні. Пояснимо ризики
48211

Настанови щодо етичної поведінки

Мінекономіки рекомендує використовувати Настанови щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель, зокрема для розробки внутрішніх документів замовників. У статті — текст Настанов та 6 правил етичної поведінки
75

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
80231