Переговорна процедура з учасником, тендерну пропозицію якого відхилили: чи правомірно

709

Запитання

У замовника двічі не відбулися відкриті торги. Перший раз через «дискваліфікацію» двох учасників, а другий — через недостатню кількість учасників. Чи можна провести переговорну процедуру з учасником, тендерну пропозицію якого відхилили, у зв’язку з тим, що він надав прострочений сертифікат якості?

Відповідь


Ні, у такому разі проводити переговорну процедуру не можна. Необхідно оголосити відкриті торги знову. Пояснимо чому.

Замовник може використати переговорну процедуру як виняток. Підстави, коли можна застосувати переговорну процедуру закупівлі, визначає частина 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі». Перелік підстав є вичерпним та обов’язковим. За будь-якою з цих підстав замовник обов’язково має обґрунтувати застосування переговорної процедури — з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

 Оголошення про проведення відкритих торгів

Оголошення про проведення відкритих торгів

Однією з підстав для проведення переговорної процедури є відміна двох торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону про публічні закупівлі).

Аби відбулися відкриті торги, учасники мають подати не менше двох тендерних пропозицій (ч. 2 ст. 20 Закону про публічні закупівлі). Отже, відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій — це менше двох.

У згаданій ситуації перший раз кількості тендерних пропозицій було достатньо для проведення відкритих торгів, а відміна відбулася через відхилення всіх тендерних пропозицій. І лише другий раз торги відмінили через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій. А однієї відміни торгів через відсутність учасників для застосування переговорної процедури недостатньо, щоб дотримати умов, які визначає п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону.

Тож необхідно оголосити відкриті торги ще раз. І тільки якщо відміна тендеру відбудеться через відсутність достатньої кількості тендерних пропозиції знову, тобто вдруге, — замовник матиме підстави для проведення переговорної процедури закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5095

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3868

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10234

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8089