Продовження договору на електроенергію на 20%, якщо наприкінці поточного року були проведені додаткові закупівлі за прямими договорами

1489

Запитання

Чи можливе продовження дії договору на строк, достатній для проведення закупівлі на початку наступного року, якщо за таким договором, укладеним за результатами спрощеної закупівлі, повний обсяг кВт/год використано у листопаді, повний розрахунок – у грудні. При цьому для забезпечення установи електроенергією на кінець листопаду-грудень укладені прямі договори за додатково виділеними коштами.

Відповідь

Закон № 922 не забороняє одночасну дію двох договорів на один предмет закупівлі. Однак, щоб скористатися правом на продовження дії договору на початку наступного року, замовник може взяти лише ті договори, що відповідають передбаченим законодавством умовам.

Які умови продовження строку дії договору на 20%

Так, щоб замовники не залишилися на початку року без потрібних товарів, робіт чи послуг, законодавець надає можливість продовжити дію договорів про закупівлю. Зробити це можна:

  • на строк, достатній, щоб провести процедуру закупівлі на початку наступного року;
  • в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році;
  • якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку (ч. 6 ст. 41 Закону № 922).

Отже, продовжувати до 20% на наступний рік можна тільки договори про закупівлю, які укладали за Законом № 922, за результатами процедур закупівель або спрощених закупівель.

Вносити зміни до будь-якого договору можна лише до того, як завершився термін його дії. Тобто, якщо договори діють до 31 грудня 2021 року, зміни до них вносьте до цієї дати.

Врахуйте важливий момент. Закон дозволяє продовжити договори, що діють, на строк, достатній, щоб провести процедуру закупівлі або спрощену закупівлю на початку наступного року. Тобто основна умова, щоб замовник міг скористатися правом продовжити договір, – потреба провести закупівлю аналогічного предмета закупівлі на наступний рік. Предмет договору про закупівлю, термін дії якого замовник продовжує, і предмет закупівлі, яку він планує оголосити у наступному році, мають співпадати. Щоб підтвердити наявність цієї умови, розпочніть закупівлі ще в поточному році.

Увага! 20% слід обчислювати від остаточної (кінцевої) вартості укладеного договору про закупівлю й ураховувати зміни, які внесли до нього.

Якщо продовжили дію договору про закупівлю за частиною 6 статті 41 Закону № 922, оприлюднюйте звіт про його виконання вже в наступному році. Зробіть це протягом 20 р. дн. з дня, коли настала одна з підстав —

  • закінчився строк дії договору і виконали всі його умови,
  • договір виконали або розірвали.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у вересні для закупівельника

Почніть осінь разом з Експертус Держзакупівлі! В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у вересні. Це рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі. Стежте за оновленнями і листами від Системи, щоб не пропустити важливе. Залишайтеся з нами навіть під час відключення — у смартфоні переглядайте корисну інформацію в Системі у будь-який час
317

Договір про закупівлю за державний кошт

Договори, фінансові зобов’язання в яких виконуються за рахунок бюджетних коштів, відрізняються від звичайних господарських договорів не лише наявністю відповідних процедур, що передують укладанню, але й порядком оплати виконаних господарських зобов’язань. Розглянемо основні умови, дотримання яких дозволить знизити ризики непорозуміння з Державною казначейською службою України та відповідно убезпечить від штучної затримки платежів за виконані договірні зобов’язання.
133

Договір про закупівлю

Постійні зміни до Особливостей №1178 вже стали невід’ємною частиною життя закупівельників, але через численність змін замовники можуть випустити з уваги щось важливе. Тож нагадаємо вам що є договором про закупівлю та які моменти необхідно врахувати при підготовці проекту договору про закупівлю
5648