Закупівлі за Постановою № 169

19 жовтня постановою КМУ «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12.10.2022 № 1178 внесені зміни до постанови КМУ «Деякі питання здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169).
 
Змінами з назви Постанови № 169 виключили слово «публічних», і вона отримала назву «Деякі питання здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану». Право використовувати Постанову 169 отримали лише державні замовники в сфері оборони або служби державних замовників відповідно до Закону України «Про оборонні закупівлі» від 17.07.2020 № 808-IX.
 
Державні замовники визначені у пункті 2 постанови КМУ «Питання оборонник закупівель» від 03.03.2021 № 363. До них зараховують: Міністерство внутрішніх справ, Міністерство економіки, Міністерство оборони, Міністерство юстиції, Державну службу з надзвичайних ситуацій, Службу безпеки, Службу зовнішньої розвідки, Державне космічне агентство, Адміністрацію Державної прикордонної служби, Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Головне управління розвідки Міністерства оборони, Управління державної охорони, Національне антикорупційне бюро, Національну гвардію, Національну поліцію, Державну спеціальну службу транспорту, Державне бюро розслідувань, Державну судову адміністрацію, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості державними замовниками у сфері оборони.
Рік війни, 2022-й, був надскладним для закупівельників. Життя і робота під звуки сирен, кардинальні зміни у закупівельному законодавстві, адаптація до нових реалій. Було непросто, проте експерти застерігають, що й надалі перевести дух не вдасться. До чого готуватися закупівельникам у 2023 році та на що перейдуть головні акценти у закупівлях — ділимося
Переглядів: 7057
Розбираємо санкційні списки України, кого стосуються санкції, чому їх застосовувати, які умови встановити та яка позиція органів контролю щодо врахування санкційних заборон у вимогах до учасників.
Переглядів: 4778
Як закуповувати для об’єктів критичної інфраструктури? Пояснимо, коли замовник за Постановою № 169 може закупити потрібне за прямим договором, щоб забезпечити функціонування об’єктів критичної інфраструктури.
Переглядів: 6655
Етапи, строки та «підводні камені» при проведенні спрощених закупівель у 2022 році роз’яснює експерт. Зверніть увагу на вимоги до закупівель в умовах воєнного стану щодо спрощених закупівель і збережіть цю статтю як дорожню карту для роботи.
Переглядів: 34257
Закупівля за Постановою № 169 має свої особливості. Під час проведення спрощених закупівель за Постановою № 169 уповноважена особа діє в межах Закону № 922, а окремо визначена особа — у порядку, який для неї визначив замовник. Докладніше проаналізував експерт.
Переглядів: 6501
Ковідна загроза не залишилася в минулому. Медзаклади й надалі мають забезпечувати потребу в ліках та обладнанні для боротьби з COVID-19. Як тут не помилитися — адже війна спричинила багато змін в нормах, що регулюють сферу публічних закупівель? Про коронавірусні закупівлі консультує експерт.
Переглядів: 1425
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою