Примірний енергосервісний договір: як укласти
Форма примірного енергосервісного договору
Примірний енергосервісний договір затверджується КМУ.
Істотні умови енергосервісного договору визначені ч. 2 ст. 5 Закону № 237. Порядок їх затвердження визначено ст. 6 Закону № 237.
Замовник повинен відмінити тендер у разі незатвердження істотних умов енергосервісного договору у встановлені строки.
Ціна енергосервісного договору
Енергосервісний договір укладається за ціною, що дорівнює сумі скорочення витрат замовника енергосервісу на оплату ПЕР, ЖКП порівняно з витратами, що були б здійснені за відсутності енергосервісу, яка має бути забезпечена виконавцем енергосервісу за весь строк дії енергосервісного договору, з урахуванням фіксованого відсотка суми скорочення витрат замовника енергосервісу на оплату відповідних ПЕР та/або ЖКП, що підлягає до сплати виконавцю енергосервісу.
У разі якщо енергосервісним договором передбачено скорочення рівня споживання ПЕР, ЖКП, енергосервісний договір укладається за ціною, що дорівнює добутку обсягу скорочення споживання замовником енергосервісу відповідних ПЕР та/або ЖКП, який має бути забезпечений виконавцем енергосервісу за весь строк дії енергосервісного договору, і відповідних цін (тарифів), що діяли на дату оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі енергосервісу, з урахуванням фіксованого відсотка суми скорочення витрат замовника енергосервісу на оплату відповідних ПЕР та/або ЖКП, що підлягає до сплати виконавцю енергосервісу.
Ціна енергосервісного договору може бути змінена у випадках, передбачених пунктами 5, 6, 7 частини п’ятої статті 41 Закону № 922 з урахуванням Особливостей № 1178.
Розрахунки за енергосервісним договором здійснюються за рахунок суми скорочення витрат замовника енергосервісу порівняно з витратами, які були б здійснені за відсутності енергосервісу, на оплату ПЕР та/або ЖКП за відповідний період на підставі цін (тарифів), що діяли у період, за який здійснюється розрахунок.
У разі якщо енергосервісним договором передбачено скорочення рівня споживання ПЕР та/або ЖКП, сума скорочення витрат замовника енергосервісу визначається як різниця між базовим рівнем споживання ПЕР та ЖКП і фактичним рівнем споживання ПЕР та ЖКП, помножена на ціни (тарифи) на оплату ПЕР та ЖКП, що діяли у період, за який здійснюється розрахунок.
Фактичний рівень споживання ПЕР та/або ЖКП визначається за показниками відповідних засобів обліку/засобів вимірювальної техніки та може бути скоригований з урахуванням змін кліматичних умов, температури зовнішнього повітря, призначення об’єкта енергосервісу, змін у конструкції або площі, порядку або режиму роботи об’єкта енергосервісу тощо.
Фіксований відсоток суми скорочення витрат замовника енергосервісу на оплату відповідних ПЕР та/або ЖКП, що підлягає до сплати виконавцю енергосервісу, має становити не менше 80 відсотків.
Якщо на об’єкті енергосервісу планується здійснення енергозберігаючих (енергоефективних) заходів за рахунок бюджетних коштів, замовник має право встановлювати максимальний розмір фіксованого відсотка менше 80 відсотків. Інформація про встановлення такого фіксованого відсотка та про заплановані енергозберігаючі (енергоефективні) заходи (обсяг робіт та/або перелік устаткування, строки впровадження заходів, очікуваний рівень скорочення споживання та/або витрат на оплату відповідних ПЕР та/або ЖКП, якого має бути досягнуто в результаті впровадження заходів) зазначається в ТД.
Періодичність здійснення платежів виконавцю енергосервісу встановлюється в енергосервісному договорі. Оплата за енергосервісним договором здійснюється виключно у грошовій формі.
Термін дії енергосервісного договору
Строк дії енергосервісного договору не може перевищувати 15 років.
Енергосервісний договір припиняється достроково у разі, якщо сукупна сума виплат, здійснених на користь виконавця енергосервісу, досягла ціни енергосервісного договору.