Додаткова потреба: як правильно обрати вид закупівлі

2327

Запитання

Провели двічі спрощену закупівлю, які не відбулися, тож уклали прямий договір з постачальником. Наразі у зв'язку з економією коштів та додатковою потребою необхідно дозакупити такий самий предмет закупівлі. Сума першого договору — 198 тис. грн; потреба в додатковому предметі закупівлі — 199 тис. грн. Чи проводити на 199 тис. грн відкриті торги?

Відповідь


Відповідно до статті 4 Закону «Про публічні закупівлі» планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Тобто замовник на кожен рік має розрахувати свою річну потребу в певному предметі закупівлі, наприклад, з огляду на минулорічне його використання та відповідно до запланованого фінансування.

Як планувати закупівлі на 2022 рік

Слід хважати при цьому на заборону ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема положень частини третьої статті 10 цього Закону.

Водночас замовник може вважати предмет закупівлі новим предметом договору і новим предметом закупівель, якщо:

1) виникла нова чи додаткова потреба в товарах, роботах, послугах, яку замовник не міг передбачити;
2) виділені додаткові кошти;
3) перерозподілені кошти, зекономлені внаслідок проведення процедур закупівель;
4) перерозподілені кошти, зекономлені у разі зміни ціни договору про закупівлю в бік зменшення;
5) перерозподілені кошти, заплановані на закупівлю іншого(их) предмета(ів) закупівлі або фінансування інших видатків;
6) відмінена закупівля або її визнано такою, що не відбулася/неукладено договір про закупівлю за результатами проведення закупівлі та необхідно провести нову закупівлю;
7) сторони розірвали договір про закупівлю та необхідно провести нову закупівлю;
8) настали інші подібні випадки.

В усіх перелічених випадках замовник може вносити зміни до річного плану закупівель — створювати нові, редагувати чи видаляти наявні рядки річного плану з інформацією про закупівлю. У новоствореному чи відредагованому рядку річного плану вид закупівлі для такого предмета закупівлі слід визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника.

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цього року чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель.

Таке роз’яснення надало Мінекономіки в листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06.

Тож якщо з огляду на зазначене у вас виникла нова чи додаткова потреба в товарах, роботах, послугах, яку ви не могли пердбачити, коли проводили першу закупівлю, ви можете закупити її як новий предмет закупівлі на суму 199 тис. із застосуванням порядку спрощеної закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про обгрунтування підстави для здійснення закупівлі

Щоб закупити за прямим договором на підставі пункту 13, потрібно оформити обґрунтування підстави для закупівлі за цим пунктом у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа. Скачайте зразок від експертів системи «Експертус Держзакупівлі»
51

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
24658

Перелік локалізованих товарів

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2024 році дорівнює чи перевищує 20%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
173

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
63847