Не вистачає коштів на закупівлю електроенергії до кінця року: як діяти

1702

Запитання

На початку року було укладено тендерній договір на закупівлю електричної енергії на 2021 рік. Через значне підвищення ціни на ринкуне вистачає коштів по договору на листопад-грудень. Як дозакупити необхідний обсяг, якщо додаткових долаткових асигнувань з бюджету не предбачено, а власних коштів у підприємства до 50-ти тисяч?

Відповідь

Відповідно до статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг.

Керуйтеся позицією Мінекономіки (лист від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06).

Як забезпечити безперервне постачання електроенергії на початку 2022 року

Предмет закупівлі слід вважати новим предметом договору і новим предметом закупівель, зокрема, якщо:

1) виникла нова чи додаткова потреба в товарах, роботах, послугах, яку замовник не міг передбачити;
2) виділені додаткові кошти.

В цих випадках замовник може вносити зміни до річного плану закупівель, вид закупівлі для такого предмета закупівлі слід визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника. Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цього року чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель.

Ваш випадок можна зарахувати до додаткової потреби. Збільшення ціни за одиницю товару, коли діє заборона збільшувати суму договору, призводить до пропорційного зменшення обсягу закупівлі. Утім, зазвичай у замовника потреба не змінюється, і йому потрібен увесь обсяг товару, що передбачав договір про закупівлю на момент його укладення. У такому разі зменшення обсягу в договорі формує нову потребу у закупівлі обсягу, на який сторони договір зменшили. Тобто замовник знає про весь обсяг товару, який повинен закупити. Проте не може передбачити, що змушений буде збільшувати ціну за одиницю товару. І що через це доведеться виокремити частину вже закупленого товару.

Отже, ви можете визначати виокремлений обсяг товару новим предметом закупівлі і залежно від його очкуваної вартості вибрати вид закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
1600