Не вистачає коштів на закупівлю електроенергії до кінця року: як діяти

1933

Запитання

На початку року було укладено тендерній договір на закупівлю електричної енергії на 2021 рік. Через значне підвищення ціни на ринкуне вистачає коштів по договору на листопад-грудень. Як дозакупити необхідний обсяг, якщо додаткових долаткових асигнувань з бюджету не предбачено, а власних коштів у підприємства до 50-ти тисяч?

Відповідь

Відповідно до статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг.

Керуйтеся позицією Мінекономіки (лист від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06).

Як забезпечити безперервне постачання електроенергії на початку 2022 року

Предмет закупівлі слід вважати новим предметом договору і новим предметом закупівель, зокрема, якщо:

1) виникла нова чи додаткова потреба в товарах, роботах, послугах, яку замовник не міг передбачити;
2) виділені додаткові кошти.

В цих випадках замовник може вносити зміни до річного плану закупівель, вид закупівлі для такого предмета закупівлі слід визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника. Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цього року чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель.

Ваш випадок можна зарахувати до додаткової потреби. Збільшення ціни за одиницю товару, коли діє заборона збільшувати суму договору, призводить до пропорційного зменшення обсягу закупівлі. Утім, зазвичай у замовника потреба не змінюється, і йому потрібен увесь обсяг товару, що передбачав договір про закупівлю на момент його укладення. У такому разі зменшення обсягу в договорі формує нову потребу у закупівлі обсягу, на який сторони договір зменшили. Тобто замовник знає про весь обсяг товару, який повинен закупити. Проте не може передбачити, що змушений буде збільшувати ціну за одиницю товару. І що через це доведеться виокремити частину вже закупленого товару.

Отже, ви можете визначати виокремлений обсяг товару новим предметом закупівлі і залежно від його очкуваної вартості вибрати вид закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про обгрунтування підстави для здійснення закупівлі

Щоб закупити за прямим договором на підставі пункту 13, потрібно оформити обґрунтування підстави для закупівлі за цим пунктом у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа. Скачайте зразок від експертів системи «Експертус Держзакупівлі»
51

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
24663

Перелік локалізованих товарів

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2024 році дорівнює чи перевищує 20%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
174

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
63852