Оголошення тендеру без підтвердження фінансування: можливо чи ні

3033

Запитання

Чи може замовник розпочати процедуру закупівлі «капітальні ремонти» без підтвердження фінансування? Якщо так, чи можлива потім відміна цієї процедури у разі відмови фінансування?

Відповідь

Коли відсутнє фінансування, оголошуйте закупівлю лише у випадку крайньої необхідності. Зважайте на всі ризики, що пов’язані з такою дією.

Так, Закон № 922 не містить обмежень, які б забороняли проводити закупівлю до того моменту, поки не затверджені видатки бюджетної установи, фінансовий план підприємства або немає коштів на рахунку.

Відкриті торги чи переговорка: вибираємо з трьох варіантів

Однак замовник-бюджетник має пам’ятати те, що коли розпорядник/одержувач бюджетних коштів укладає договір про закупівлю за результатом процедури, він обов’язково враховує вимоги частини 1 статті 23 та частини 4 статті 48 БК. Тобто ті положення БК, що забороняють брати бюджетні зобов’язання та проводити платежі без відповідних бюджетних асигнувань, які надають відповідно до встановлених бюджетних призначень.

Тому в проєкті договору про закупівлю та договорі про закупівлю замовник передбачає порядок виникнення договірних зобов’язань залежно від реального фінансування.

Однак, зважте й на можливі труднощі. Якщо кошти для фінансування оголошеної закупівлі не надійдуть, важко буде визнати цю закупівлю, такою що не відбулась.

По-перше, за статтею 32 Закону № 922 право визнати тендер таким, що не відбувся, з’являється у замовника тоді, коли йому скорочують видатки на закупівлю, а не тоді, коли їх і не було, і не передбачають надавати.

По-друге, у разі оскарження необґрунтованого рішення замовника про відміну тендеру чи визнання його таким, що не відбувся, рішення органу оскарження, очевидно, буде не на користь замовника.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Лист-відгук про виконання аналогічного договору

Коли замовник встановлює кваліфкритерій — підтвердження виконання аналогічного договору, важливо не дискримінувати учасника. У статті — застороги щодо умов тендерної документації та зразок листа-відгука про виконання договору про закупівлю
16538

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) у публічних закупівлях

Під час закупівель і замовник, і учасник підписують документи в електронній системі закупівель. Це можливо зробити виключно за допомогою електронного ключа. Які ключі можна застосовувати та які вимоги до них в електронній системі закупівель розглянемо у статті
4986

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1301

Тендери: види в умовах воєнного стану

Умови воєнного стану змінили особливості проведення тендерів в публічних закупівлях. Простими словами пояснимо, які види тендерів існують в Україні та коли замовники зобов’язані оголосити тендер для закупівлі
4337