Відповіді на запитання за темою Тендери

Чи надавати 24 години на виправлення невідповідностей, коли учасник надав довідку, що не відповідає умовам ТД
Замовник у ТД встановив: «Для підтвердження відповідності учасник надає довідку в довільній формі, яка містить інформацію про те, що між учасником та замовником раніше не було укладено договорів, або про те, що учасник виконав свої зобов’язання за раніше укладеним із замовником договором про закупівлю». Учасник надав довідку, але в її тексті йдеться про укладання договорів з іншою установою. Чи можна надати учаснику 24 год на виправлення невідповідностей?
1018
Чи можна відмінити торги на етапі укладення договору через технічну помилку в ТД
Замовник проводить відкриті торги для закупівлі капітального ремонту даху будівлі. Вже визначений переможець аукціону, тендерна пропозиція якого відповідає тендерній документації. Проте замовник виявляє, що в тендерній документації в технічному завданні не зазначив окремі технічні характеристики матеріалів, як-от товщина металу та покриття, щільність пароізоляції. Чи є підстави у замовника відмінити торги через неможливості усунути порушення та повторно оголосити процедуру закупівлі після зміни тендерної документації?
945
Чи можна виправляти рішення про відхилення ТП на вимогу учасника
Замовник під час відкритих торгів відхилив тендерну пропозицію (ТП) учасника. І це попри те, що учасник мав право виправити невідповідність у ній протягом 24 годин. Учасник звернувся через ЕСЗ з вимогою, щоб замовник скасував протокол і надав йому можливість завантажити документи за статтею 16 Закону № 922. Проте на майданчику не виявилося такої технічної можливості, щоб скасувати попереднє рішення і надати учаснику можливість завантажити документи. Що можна зробити в цій ситуації?
1488
Як оголошувати закупівлю, щоб не дискримінувати учасників — платників та неплатників ПДВ
Замовник є платником ПДВ. Як він має оголошувати відкриті торги — з ПДВ чи без ПДВ, щоб не дискримінувати учасників та забезпечити їм рівні умови для участі? Чи можна оголосити торги без ПДВ і отримати всі тендерні пропозиції (ТП) від учасників з такою ознакою, а в договорі передбачити суму з ПДВ, якщо виграє учасник — платник ПДВ?
938
Коли відновлюється строк розгляду тендерної пропозиції у євроторгах
Після прекваліфікації один із учасників оскаржив рішення про те, що замовник його відхилив і допустив іншого учасника. За результатами розгляду скарги орган оскарження встановив вимогу до замовника ці рішення скасувати. На який етап закупівлі повертається замовник і скільки в нього є часу, щоб розглянути тендерні пропозиції учасників?
446
Повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей: що зазначати
Учасник у своїй довідці на підтвердження матеріальної бази не вказав автомобільного крана. При цьому в кошторисі на виконання робіт, який він сам склав, цей кран зазначений, як техніка, що буде залучена на виконання робіт. Як правильно писати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей інформації, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям за статтею 16 Закону?
1297