Коли застосовувати відкриті торги з публікацією англійською мовою з урахуванням Особливостей

273

Запитання

Чи обов'язково застосовувати торги з публікацією англійською мовою після 9 квітня 2024 року?

Відповідь

Із 9 квітня 2024 року замовники отримали можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати відкриті торги з публікацією оголошення англійською мовою. Що потрібно мати на увазі для таких торгів — пояснює Мінекономіки.

Тепер пункт 10 Особливостей передбачає, що замовники для закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн:

• застосовують відкриті торги у порядку, визначеному:

та/або

• використовують електронний каталог для закупівлі товару відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою КМУ від 14.09.2020 № 822 з урахуванням положень, визначених Особливостями.

Пункт 12-1 Особливостей

Замовники можуть здійснювати публічні закупівлі товарів, послуг, робіт незалежно від їх вартості шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному Законом для відкритих торгів, оголошення про проведення яких оприлюднюється відповідно до частини 3 статті 10 Закону, та з урахуванням положень абзацу 2 пункту 4, пунктів 19, 27, 43, абзацу 9 пункту 44 та пункту 47 Особливостей. Такий порядок застосування відкритих торгів

Пункт 8 Особливостей

Замовники можуть здійснювати публічні закупівлі товарів і послуг шляхом укладення рамкових угод відповідно до умов, визначених у Законі № 922

Мінекономіки наголошує, що Особливості передбачають право, а не обов’язок замовника використовувати процедуру закупівлі відкритих торгів з публікацією англійською мовою.

Вартісні межі, визначені у частині 3 статті 10 Закону № 922не застосовують.

Проте порогові межі для проведення відкритих торгів, а також відкритих торгів з публікацією англійською мовою, встановлює пункт 10 Особливостей.

Тому залежно від вартості предмета закупівлі, визначеної за Особливостями, замовник самостійно вибирає процедуру закупівлі — або звичайні відкриті торги, або відкриті торги з публікацією англійською мовою.

Вибір відкритих торгів з публікацією англійською мовою обґрунтовувати не потрібно.

Мінекономіки нагадало, що під час проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою розгляд тендерних пропозицій на відповідність вимогам тендерної документації передує електронному аукціону.

Якщо ж для участі у таких торгах учасники подали менше двох тендерних пропозицій і до оцінки допущені менше двох тендерних пропозицій, ЕСЗ автоматично відміняє тендер згідно з абзацом 3 пункту 1 та  пунктом 2 частини 2 статті 32 Закону № 922.

Пункт 12-1 Особливостей

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірка довідки (витягу) про несудимість для тендеру

Замовнику необхідно встановити, чи немає причин для відмови учаснику в участі в закупівлі, на підставі п.44, п.47 Особливостей № 1178. З’ясуймо, в якій формі подають довідку про несудимість учасник і переможець, коли і як перевірити документ
1151

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5075

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
5993

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
3412