Чи можна за пунктом 42 Особливостей відхилити учасника, який надав не повністю виконані аналогічні договори

854
Автор
консультант з публічних закупівель, Київ

Запитання

Відбувся аукціон на закупівлю дров, учасник-переможець надав два аналогічних договори, як вимагає ТД. Проте, коли замовник їх перевірив, то з’ясував, що ці договори учасник не виконав у повному обсязі. Чи може це бути підставою для відхилення учасника відповідно до абзацу 1 пункту 42 Особливостей?

Відповідь

Замовник формує тендерну документацію (ТД) відповідно до вимог статті 22 Закону № 922 з урахуванням Особливостей (п. 28 Особливостей).

У ТД замовник має зазначити, зокрема:

  • один або кілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону № 922 з урахуванням положень Особливостей;
  • інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників процедури закупівлі установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством.

Пункт 3 частини 2 статті 16 Закону № 922 визначає з-поміж кваліфікаційних критеріїв такий, як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів).

Законодавство про публічні закупівлі не передбачає, яким документом учасник може підтвердити свою відповідність цьому критерію. Саме замовник повинен передбачити обсяг і склад документального підтвердження, що, на його думку, достатній для визначення відповідності учасника певному кваліфікаційному критерію. Опис такого достатнього документального підтвердження він зазначає в ТД до закупівлі.

Тож, якщо у ТД замовник не передбачив подання інформації про повністю виконаний аналогічний договір, у нього немає підстав відхилити тендерну пропозицію (ТП) учасника.

PW_welcome_dz_webinar_29072024.jpg

Інша справа, якщо замовник передбачив подання інформації про повністю виконаний аналогічний договір, а учасник його не надав. У такому випадку замовник має діяти у спосіб, визначений пунктом 43 Особливостей. Щоб надати учаснику 24 години на виправлення помилок у ТП, замовник має розмістити повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в ЕСЗ.

Якщо протягом цього часу учасник не надасть інформації про повністю виконаний аналогічний договір, замовник зможе його відхилити на підставі абзацу 5 підпункту 1 пункту 44 Особливостей. А саме, коли учасник процедури закупівлі не виправив виявлені замовником після розкриття ТП невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у складі своєї ТП, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в ЕСЗ повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Своєю чергою, замовник повинен правильно застосовувати абзац 1 пункту 42 Особливостей. Він передбачає право замовника звернутися за підтвердженням інформації, яку надав учасник/переможець процедури закупівлі, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.

Положення пункту 42 Особливостей не може слугувати підставою для відхилення учасника в цій ситуації за двома причинами.

По-перше, перелік підстав, які зобовʼязують замовника відхилити ТП, наведений у пункті 44 Особливостей. Тож посилатися для відхилення на пункт 42 Особливостей — некоректно.

По-друге, звернення до інших осіб, яке передбачає пункт 42 Особливостей, замовник застосовує лише, щоб підтвердити або заперечити вже надану учасником інформацію.

У цій ситуації замовник може підтвердити в іншого замовника виконання саме тієї частки договору, підтвердження виконання якої вже надав йому учасник. Адже замовник не може запитувати іншу інформацію у третіх осіб для підтвердження кваліфікації, якої не містить ТП.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Недостовірна інформація у тендерній пропозиції: як діяти замовнику

Особливості передбачають право замовника відхилити учасника/переможця, тендерна пропозиція якого містить недостовірну інформацію. Пояснимо, яка недостовірна інформація є суттєвою для визначення результатів торгів та як її підтвердити
1415

Головне у липні для закупівельника

У головному в липні знайдете рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться у щоденній роботі. Цього місяця зверніть увагу на складові договірної ціни в ТП та умови збільшення ціни в договорах
1153

Документи переможця відкритих торгів з Особливостями

Закон України «Про публічні закупівлі» з урахуванням Особливостей № 1178 встановлює окремі вимоги до переможця закупівлі, що замовник має реалізувати у тендерній документації. Пояснимо, які документі та в якому вигляді має надати переможець торгів
5554

Перевірка довідки (витягу) про несудимість для тендеру

Замовнику необхідно встановити, чи немає причин для відмови учаснику в участі в закупівлі, на підставі п.44, п.47 Особливостей № 1178. З’ясуймо, в якій формі подають довідку про несудимість учасник і переможець, коли і як перевірити документ
1334

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8606