Довідка від банку про рух коштів за рік як документ, що підтверджує обсяг річного доходу-виручки

1301

Запитання

Чи можна вважати довідку від банку про рух коштів за рік, яку надав учасник, підтверджуючим документом про обсяг річного доходу-виручки?

Відповідь


Із запитання не зрозуміло, яку закупівлю проводить замовник, і коли саме вимагається надати довідку від банку про рух коштів за рік.

Можливо, проводиться процедура відкритих торгів і встановлюється такий кваліфікаційний критерій за статтею 16 Закону «Про публічні закупівлі» як наявність фінансової спроможності учасника, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Фінансова спроможність учасника: що вимагати та як перевіряти

Якщо було встановлено цей критерій, то на його підтвердження мали вимагати від учасника документи, що входять до складу фінансової звітності, зокрема баланс та звіт про фінансові результати. Саме «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)» відображає доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства за звітний період. Тобто саме цей документ із фінансової звітності за річний звітний період надасть вам розуміння, які річні доходи/витрати має учасник.

Вимоги до складу статей фінансової звітності юридичних осіб усіх форм власності, крім банків та бюджетних установ, визначає НП(С)БО 1.

Якщо замовник проводить спрощену закупівлю і хоче упевнитися у надійності учасника, то Закон № 922 дозволяє в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі зазначати іншу інформацію. Тож замовник самостійно може встановлювати вимоги до учасника, яким він має відповідати, та спосіб документального підтвердження. Якщо вимагаєте довідку від банку про рух коштів за рік і учасник вам її надав, то маєте розуміти, що така довідка відображає саме рух коштів на банківських рахунках клієнта за рік.

Тож прописуйте свою вимогу до учасника зважено, адже учасник повинен надати саме той документ, який ви вимагаєте. В іншому випадку муситимете відхилити пропозицію учасника, якщо якійсь із умов, визначених в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, пропозиція учасника не відповідатиме.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бенефіціарний власник: як перевірити учасника закупівель

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
10113

Документи дозвільного характеру в час війни: ураховуємо новий Закон

Які зміни внесли в законодавчі положення щодо права суб’єкта господарювання провадити певні види господарської діяльності?  Які права надає декларація, як довго вона діє та на які види діяльності її не подають — про все це у консультації
577

Стаття 16 ЗУ Про публічні закупівлі. Кваліфікаційні критерії

Замовник під час торгів висуває до учасників кваліфікаційні критерії. Учасники ж мають документально підтвердити свою відповідність заданим вимогам. Скільки критеріїв можна висувати за статтею 16 Закону № 922? Які тонкощі має знати замовник, щоб вберегтись від оскаржень?
10561

Чи вимагати від переможця забезпечення виконання договору

Ще не вирішили, чи вимагати від переможця забезпечення виконання договору? Дослухайтесь до експертних порад, щоб захистити себе від негативних наслідків, якщо контрагент не виконає своїх зобов’язань. Пояснимо, чи вимагати забезпечення виконання договору в період воєнного стану
13127