Довідка від банку про рух коштів за рік як документ, що підтверджує обсяг річного доходу-виручки

1370

Запитання

Чи можна вважати довідку від банку про рух коштів за рік, яку надав учасник, підтверджуючим документом про обсяг річного доходу-виручки?

Відповідь


Із запитання не зрозуміло, яку закупівлю проводить замовник, і коли саме вимагається надати довідку від банку про рух коштів за рік.

Можливо, проводиться процедура відкритих торгів і встановлюється такий кваліфікаційний критерій за статтею 16 Закону «Про публічні закупівлі» як наявність фінансової спроможності учасника, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Фінансова спроможність учасника: що вимагати та як перевіряти

Якщо було встановлено цей критерій, то на його підтвердження мали вимагати від учасника документи, що входять до складу фінансової звітності, зокрема баланс та звіт про фінансові результати. Саме «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)» відображає доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства за звітний період. Тобто саме цей документ із фінансової звітності за річний звітний період надасть вам розуміння, які річні доходи/витрати має учасник.

Вимоги до складу статей фінансової звітності юридичних осіб усіх форм власності, крім банків та бюджетних установ, визначає НП(С)БО 1.

Якщо замовник проводить спрощену закупівлю і хоче упевнитися у надійності учасника, то Закон № 922 дозволяє в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі зазначати іншу інформацію. Тож замовник самостійно може встановлювати вимоги до учасника, яким він має відповідати, та спосіб документального підтвердження. Якщо вимагаєте довідку від банку про рух коштів за рік і учасник вам її надав, то маєте розуміти, що така довідка відображає саме рух коштів на банківських рахунках клієнта за рік.

Тож прописуйте свою вимогу до учасника зважено, адже учасник повинен надати саме той документ, який ви вимагаєте. В іншому випадку муситимете відхилити пропозицію учасника, якщо якійсь із умов, визначених в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, пропозиція учасника не відповідатиме.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

оборонні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1011

Тендери: види в умовах воєнного стану

Умови воєнного стану змінили особливості проведення тендерів в публічних закупівлях. Простими словами пояснимо, які види тендерів існують в Україні та коли замовники зобов’язані оголосити тендер для закупівлі
4037

Вимога про усунення невідповідностей протягом 24 годин

Після розкриття тендерних пропозицій замовник може виявити в них недоліки та помилки. Закон № 922 з урахуванням Особливостей дозволив учаснику їх виправляти, завдяки так званому «механізму-24», тобто відвів учаснику рівно 24 години на усунення невідповідностей. Що це за невідповідності? У які строки потрібно повідомити учасника про недоліки? Як діяти замовнику в разі невиправлення або несвоєчасного виправлення таких помилок? Відповіді на головні запитання — у статті
16960

Обґрунтування аномально низької ціни – зразок

Замовник повинен відхилити тендерну пропозицію, якщо учасник не надав обґрунтування аномально низької ціни пропозиції. Пропонуємо експертний зразок повідомлення, який допоможе в роботі
5757