Довідка від банку про рух коштів за рік як документ, що підтверджує обсяг річного доходу-виручки

1676

Запитання

Чи можна вважати довідку від банку про рух коштів за рік, яку надав учасник, підтверджуючим документом про обсяг річного доходу-виручки?

Відповідь


Із запитання не зрозуміло, яку закупівлю проводить замовник, і коли саме вимагається надати довідку від банку про рух коштів за рік.

Можливо, проводиться процедура відкритих торгів і встановлюється такий кваліфікаційний критерій за статтею 16 Закону «Про публічні закупівлі» як наявність фінансової спроможності учасника, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Фінансова спроможність учасника: що вимагати та як перевіряти

Якщо було встановлено цей критерій, то на його підтвердження мали вимагати від учасника документи, що входять до складу фінансової звітності, зокрема баланс та звіт про фінансові результати. Саме «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)» відображає доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства за звітний період. Тобто саме цей документ із фінансової звітності за річний звітний період надасть вам розуміння, які річні доходи/витрати має учасник.

Вимоги до складу статей фінансової звітності юридичних осіб усіх форм власності, крім банків та бюджетних установ, визначає НП(С)БО 1.

Якщо замовник проводить спрощену закупівлю і хоче упевнитися у надійності учасника, то Закон № 922 дозволяє в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі зазначати іншу інформацію. Тож замовник самостійно може встановлювати вимоги до учасника, яким він має відповідати, та спосіб документального підтвердження. Якщо вимагаєте довідку від банку про рух коштів за рік і учасник вам її надав, то маєте розуміти, що така довідка відображає саме рух коштів на банківських рахунках клієнта за рік.

Тож прописуйте свою вимогу до учасника зважено, адже учасник повинен надати саме той документ, який ви вимагаєте. В іншому випадку муситимете відхилити пропозицію учасника, якщо якійсь із умов, визначених в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, пропозиція учасника не відповідатиме.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

додаток

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Вносимо зміни у проєкт договору про закупівлю

Внесення змін до проєкту договору про закупівлю: які зміни допустимі згідно з законом, а які — ні? Порушення може обернутися для замовника штрафом до 51 000 грн або визнанням договору нікчемним
6156

Вимоги до субпідрядника та співвиконавця у тендерній документації

Продовжуємо пояснювати, що враховувати, коли формуєте умови тендерної документації. Розберемо нині, на яких умовах учасник може залучити субпідрядника/співвиконавця та які вимоги у такому разі прописувати у ТД.
5994

Відхилення тендерних пропозицій: враховуємо підстави Особливостей

Неправомірне відхилення тендерної пропозиції може привернути увагу аудиторів або ж призвести до оскарження учасниками такого рішення. Щоб не допустити помилок під час відхилення тендерних пропозицій – читайте статтю
30934

Тендер на юридичні послуги

У консультації пояснимо, як правильно провести тендер на закупівлю юридичних послуг. Та надамо приклади умов договору про юридичні послуги на тендер
1674

Принципи здійснення публічних закупівель: приклади

Принципи здійснення публічних закупівель регламентує Закон про публічні закупівлі. Незнання закону, як відомо, не вберігає від відповідальності за його порушення, навіть у період воєнного стану. Навпаки — що старанніше ми будемо дотримуватись закону, то швидше відбуєумо нашу країну. У статті розповідаємо, якими принципами здійснення закупівель має керуватися замовник
18841