Скасування рішенння про обрання переможця за вимогою АМКУ: що зазначати в документах

3380

Запитання

АМКУ зобов'язав відмінити рішення про обрання переможця. Чи потрібно в рішенні вже про дискваліфікацію учасника зсилатися на те, що нас зобов'язав антимонопольний комітет відмінити рішення про обрання переможця?

Відповідь

Стаття 18 Закону «Про публічні закупівлі» передбачає: рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються. Якщо рішення органу оскарження, прийняте за результатами розгляду органу оскарження, не було оскаржене до суду, таке рішення має бути виконано не пізніше 30 днів з дня його прийняття органом оскарження. Рішення органу оскарження може бути оскаржене суб’єктом оскарження, замовником до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель. Отже, якщо замовник до суду не звертається, він виконує рішення Колегії АМКУ. У нашій ситуації — скасовує своє рішення про визначення переможця.

Штрафи для керівника замовника за порушення у закупівлях

Інформацію, яку має містити рішення Колегії за результатами розгляду скарги, встановлює частина 18 статті 18 Закону № 922. Така інформація повинна мати дві складові.

1) про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про процедури закупівлі, передбаченої цим Законом);
2) про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз’яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.

Тож у рішенні Колегії АМКУ має бути іфнормація про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі та про заходи, яких має вжити замовник, аби усунути виявлені порушення (п. 2 ч. 18 ст. 18 Закону № 922). На основі ціїє інформації й обгрунтуйте своє рішення про відміну рішення про визначення перможця.

Формуйте текст протоколу на власний розсуд. Стаття 11 Закону «Про публічні закупівлі» не конкретизує вимог щодо того, як вказувати інформацію в протокольному рішенні уповноваженої особи/тендерного комітету. Законодавець щодо оформлення протоколів лише встановлює, що рішення уповноваженої особи (тендерного комітету) оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою (члени тендерного комітету, присутні на його засіданні з кожного питання).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Які повноваження перевіряльників⚡️Як оправильно взаємодія з аудиторами⚡️Дії замовника після рішення органів контролю⚡️Відповідальність: за що і скільки

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оскарження процедури закупівлі: як діяти учаснику

Для відстоювання своїх законних прав та інтересів в процесі здійснення публічних закупівель законодавством передбачено етап оскарження. А учасникам потрібно знати, як захистити себе. Як це зробити, розглянемо у статті
2703

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
9679

Оскарження рішення Антимонопольного комітету

За частино 22 статті 18 Закону № 922, рішення Антимонопольного комітету України стають чинними з дня їх прийняття. Якщо таке рішення АМКУ не було оскаржене до суду, то його потрібно виконати не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Тобто замовники можуть оскаржувати рішення АМКУ. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні, роз’яснюємо у статті
7675

Моніторинг публічних закупівель під час воєнного стану

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
8386