Після моніторингу необхідно припинити зобов’язання за договором, але послуги вже надані: як діяти

1615

Запитання

Після моніторингу встановлено вимогу щодо усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель. Пропонують зробити це шляхом припинення зобов'язань за договором. Проте, постачальником вже надані послуги. Чи потрібно за них платити і як?

Відповідь


Так, за результатами моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок.

Уважно проаналізуйте констатуючу частину свого висновку. Якщо згодні з допущеним порушенням — вживаєте дії, аби його усунути. Якщо ж не згодні, врахуйте: недостатньо лише зазначити в ЕСЗ, що не погоджуєтеся з висновком.

4 кроки, щоб вчасно оскаржити висновок про результати моніторингу

Закон № 922 чітко визначає дії органу Держаудитслужби, коли замовник:

  • не усунув визначене у висновку порушення, що призвело до невиконання ним вимог, що передбачені у Законі № 922;
  • не оскаржив висновок до суду.

У такому разі за результатами моніторингу орган Держаудитслужби після того, коли закінчиться строк на оскарження висновку до суду, вчиняє дії щодо притягнення до адмінвідповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Отже, ваші дії: ви маєте або усунути порушення, що містить висновок, або оскаржити такий висновок до суду.

Тому, коли не згодні з інформацією, яку аудитори виклали у висновку, скористайтеся правом оскаржити висновок до суду. Зробіть це протягом 10 р. дн. з дня, коли аудитори оприлюднили його в ЕСЗ. Зафіксуйте в ЕСЗ факт:

  • оскарження — протягом наступного робочого дня з дня, коли оскаржили висновок до суду;
  • відкриття провадження у справі та номер такого провадження — протягом наступного робочого дня з дня, коли отримали інформацію про відкриття провадження.

Зважайте на судову практику, що склалася у справах щодо оскарження.

Під час розгляду справ суди керуються принципом пропорційності з огляду на співмірність між порушенням, яке допустив замовник, та засобом його усунення, який визначили аудитори. Якщо суд встановить, що коли замовник усуне виявлені недоліки у запропонований у висновку спосіб, тобто розірве договір постачання, це призведе до порушення прав та інтересів третьої особи, він може визнати такі дії непропорційними порівняно з виявленими недоліками і, відповідно, скасувати висновок аудиторів.

Тож, якщо у висновку аудитори вимагають розірвати договір, а ви не згодні з цим, оскаржуйте висновок до суду.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Які повноваження перевіряльників⚡️Як оправильно взаємодія з аудиторами⚡️Дії замовника після рішення органів контролю⚡️Відповідальність: за що і скільки

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
5768

Кримінальна відповідальність у сфері публічних закупівель

Дехто помилково вважає, що найстрашніше, що може бути в закупівлях, — це штраф. Однак судова практика свідчить, що варто зважати ще й на кримінальну відповідальність. Розглядаємо найпоширеніші випадки кримінальної відповідальності у сфері публічних закупівель
17403

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
2291

Яких порушень припускаються замовники, коли укладають договори за пунктом 13 Особливостей

Вже пів року аудитори проводять моніторинг закупівель за пунктом 13 Особливостей. Свіжий аналіз проведених моніторингів та найпоширеніших порушень, які допускають замовники, — у статті від проєкту «ДеюреЗакупівлі: закон і практика»
3223