Після моніторингу необхідно припинити зобов’язання за договором, але послуги вже надані: як діяти

2338

Запитання

Після моніторингу встановлено вимогу щодо усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель. Пропонують зробити це шляхом припинення зобов'язань за договором. Проте, постачальником вже надані послуги. Чи потрібно за них платити і як?

Відповідь


Так, за результатами моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок.

Уважно проаналізуйте констатуючу частину свого висновку. Якщо згодні з допущеним порушенням — вживаєте дії, аби його усунути. Якщо ж не згодні, врахуйте: недостатньо лише зазначити в ЕСЗ, що не погоджуєтеся з висновком.

4 кроки, щоб вчасно оскаржити висновок про результати моніторингу

Закон № 922 чітко визначає дії органу Держаудитслужби, коли замовник:

  • не усунув визначене у висновку порушення, що призвело до невиконання ним вимог, що передбачені у Законі № 922;
  • не оскаржив висновок до суду.

У такому разі за результатами моніторингу орган Держаудитслужби після того, коли закінчиться строк на оскарження висновку до суду, вчиняє дії щодо притягнення до адмінвідповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Отже, ваші дії: ви маєте або усунути порушення, що містить висновок, або оскаржити такий висновок до суду.

Тому, коли не згодні з інформацією, яку аудитори виклали у висновку, скористайтеся правом оскаржити висновок до суду. Зробіть це протягом 10 р. дн. з дня, коли аудитори оприлюднили його в ЕСЗ. Зафіксуйте в ЕСЗ факт:

  • оскарження — протягом наступного робочого дня з дня, коли оскаржили висновок до суду;
  • відкриття провадження у справі та номер такого провадження — протягом наступного робочого дня з дня, коли отримали інформацію про відкриття провадження.

Зважайте на судову практику, що склалася у справах щодо оскарження.

Під час розгляду справ суди керуються принципом пропорційності з огляду на співмірність між порушенням, яке допустив замовник, та засобом його усунення, який визначили аудитори. Якщо суд встановить, що коли замовник усуне виявлені недоліки у запропонований у висновку спосіб, тобто розірве договір постачання, це призведе до порушення прав та інтересів третьої особи, він може визнати такі дії непропорційними порівняно з виявленими недоліками і, відповідно, скасувати висновок аудиторів.

Тож, якщо у висновку аудитори вимагають розірвати договір, а ви не згодні з цим, оскаржуйте висновок до суду.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Які повноваження перевіряльників⚡️Як оправильно взаємодія з аудиторами⚡️Дії замовника після рішення органів контролю⚡️Відповідальність: за що і скільки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Індикатори ризиків публічних закупівель 2025

У вересні 2024 року Мінфін оновив методику визначення та перелік індикаторів ризиків. Пояснимо, що собою являють індикатори ризику, як вони впливають на закупівлі та що потрібно враховувати замовникам у 2025 році
5550

Що таке конфлікт інтересів

Якщо ви проводите публічні закупівлі, маєте чітко розуміти, що таке «конфлікт інтересів». Якщо цього не врахуєте, ризикуєте наразитися на штраф та визнання договору недійсним. Головне про види конфліктів, відповідальність та запобігання їм — роз’яснює експерт
10243

Держаудитслужба: повноваження та перевірки

Розглянемо якими нормативно-правовими актами визначені повноваження Держаудитслужби щодо контролю у сфері публічних закупівель, які контрольні заходи вона може проводити та за наявності яких підстав
17155

Відповідальність у сфері закупівель: судова практика

Кількість порушень у сфері публічних закупівель зростає з кожним роком. Учасники закупівельного процесу несуть як кримінальну так і адміністративну відповідальність. Кого і за що нині можуть притягти до відповідальності — детально у статті
46923