У бюджетній установі є заплановані закупівлі, за якими наразі Казначейство може проводити оплату, як-то канцтовари, цемент. Проте бухгалтерія установи не дозволяє проводити закупівель, позаяк фактично на рахунку установи немає коштів. Бюджетні зобов'язання головний бухгалтер відмовляється брати. Чи правомірно це? Чи уповноважена особа все ж має проводити закупівлі? Як діяти?
Підприємство через воєнне вторгнення зібрало благодійні внески від контрагентів. Мета благодійництва — закупити бронежилети для ЗСУ. Зібрані кошти використали не за призначенням — для забезпечення господарської діяльності підприємства. Які наслідки нецільового використання коштів?
Яка діяльність є колабораційною та яке покарання чекає на порушників Кримінального кодексу України?
Які заходи треба застосувати до постачальника при порушенні ним строків поставки згідно договору?
Яка відповідальність за поділ предмета закупівлі?
Після моніторингу встановлено вимогу щодо усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель. Пропонують зробити це шляхом припинення зобов'язань за договором. Проте, постачальником вже надані послуги. Чи потрібно за них платити і як?
Оголошено закупівлю на очікувану вартість з ПДВ, при цьому учасник-переможець без ПДВ. Чи можна укласти договір без ПДВ, а при публікації договору в ЕСЗ прибрати галочку «ПДВ»?
Чи передбачена відповідальність за несвоєчасне оприлюднення договору та звіту про закупівлю, предметом якої є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби?
Чи притягнуть до адміністративної відповідальності посадових осіб замовника, якщо після висновку ДАС помилку було виправлено?
Чи може Держаудитслужба проводити моніторинг закупівлі, якщо учасник подав скаргу до АМКУ з цієї ж підстави?