Відповідальність за неправомірний поділ предмета закупівлі

2553

Запитання

Яка відповідальність за поділ предмета закупівлі?

Відповідь


Кодексом України про адміністративні правопорушення (КпАП) не передбачено такого правопорушення, як поділ предмета закупівлі. Однак, щоб зрозуміти, чи будуть наслідки та відповідальність за поділ предмета закупівлі, слід «пірнути глибше».

Зважте, що через поділ предмета закупівлі замовник неправильно застосовує потрібний вид закупівлі, зокрема уникає відкритих торгів.

⚡️ Поділ предмета закупівлі: практичні рішення, щоб уникнути проблем

Тобто замовник, який поділив предмет закупівлі, купує товари, роботи чи послуги до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель.

Своєю чергою, придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог Закону про публічні закупівлі тягне за собою накладення штрафу на службових, посадових, уповноважених осіб замовника від 25 500 грн до 51 000 грн.

Крім того, за укладені договори, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом, керівника замовника можуть оштрафувати ще на більшу суму — від 51 000 грн до 170 000 грн.

Тож, навіть, якщо КпАП не містить такої прямої вказівки, як штраф за поділ предмета закупівлі, неправомірні дії потягнуть за собою інші штрафонебезпечні наслідки.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Держаудитслужба: повноваження та перевірки

Розглянемо якими нормативно-правовими актами визначені повноваження Держаудитслужби щодо контролю у сфері публічних закупівель, які контрольні заходи вона може проводити та за наявності яких підстав
16421

Відповідальність у сфері закупівель: судова практика

Кількість порушень у сфері публічних закупівель зростає з кожним роком. Учасники закупівельного процесу несуть як кримінальну так і адміністративну відповідальність. Кого і за що нині можуть притягти до відповідальності — детально у статті
45322

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
8306

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
6111