Відповідальність за неправомірний поділ предмета закупівлі
Запитання
Яка відповідальність за поділ предмета закупівлі?
Відповідь
Кодексом України про адміністративні правопорушення (КпАП) не передбачено такого правопорушення, як поділ предмета закупівлі. Однак, щоб зрозуміти, чи будуть наслідки та відповідальність за поділ предмета закупівлі, слід «пірнути глибше».
Зважте, що через поділ предмета закупівлі замовник неправильно застосовує потрібний вид закупівлі, зокрема уникає відкритих торгів.
⚡️ Поділ предмета закупівлі: практичні рішення, щоб уникнути проблем
Тобто замовник, який поділив предмет закупівлі, купує товари, роботи чи послуги до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель.
Своєю чергою, придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог Закону про публічні закупівлі тягне за собою накладення штрафу на службових, посадових, уповноважених осіб замовника від 25 500 грн до 51 000 грн.
Крім того, за укладені договори, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом, керівника замовника можуть оштрафувати ще на більшу суму — від 51 000 грн до 170 000 грн.
Тож, навіть, якщо КпАП не містить такої прямої вказівки, як штраф за поділ предмета закупівлі, неправомірні дії потягнуть за собою інші штрафонебезпечні наслідки.