Як отримати інформацію з Реєстру порушників

19
Автор
редактор стрічки новин порталу «Держзакупівлі»

Запитання

Як перевірити потенційних контрагентів через Реєстр порушників?

Відповідь

НАЗК зазначає, інформація про особу потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр порушників) після притягнення її до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності за корупційне чи пов’язане з корупцією правопорушення (рішення НАЗК від 09.02.2018 № 166).

Досить часто до НАЗК надходять запити щодо отримання довідки або витягу з Реєстру порушників. Ці документи необхідні для того, щоб перевірити людину перед призначенням на посаду з метою підтвердження чи спростування  наявності у неї корупційного минулого та обставин, що перешкоджають її працевлаштуванню. Дані з Реєстру можуть бути використані також при перевірці потенційних контрагентів, зокрема під час здійснення публічних закупівель.

Важливо: довідка та витяг з Реєстру порушників містять однакову інформацію, проте відрізняються способом отримання та колом осіб, які можуть їх замовити:

Довідку можна сформувати в Реєстрі в онлайн-режимі — щодо себе чи своєї юридичної особи.

Для цього потрібно:

  • зайти на сторінку Реєстру;
  • натиснути на кнопку «Довідка»;
  • обрати у випадаючому меню «для фізичної особи» або «юридичної особи». Детальніше — за посиланням

Чи вимагати інформаційну довідку з Реєстру НАЗК

Увага: для отримання особистої довідки фізичної особи потрібно використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) фізичної особи, а для отримання особистої довідки юридичної особи — КЕП юридичної особи або печатку. 

Витяг з Реєстру порушників можна замовити дистанційно й отримати протягом семи робочих днів. Його може створити кожен стосовно себе або уповноважена нею особа, правоохоронці, які проводять перевірку чи розслідування щодо іншої особи.

Для отримання витягу необхідно надіслати:

  • на електронну пошту [email protected]; або
  • на адресу: бульвар Миколи Міхновського, 28, м. Київ, 01103, Україна:
  • письмовий запит та  згоду на обробку персональних даних; 
  • копію паспорта — якщо запит подає фізична особа на своє ім’я;
  • довіреність на представлення інтересів особи, засвідчену в установленому законодавством порядку, якщо запит подає уповноважена особа. 

Запит на витяг може формуватися для проведення  спеціальних перевірок кандидатів на посади в державні органи чи органи місцевого самоврядування, або від правоохоронців — у разі проведення кримінального або адміністративного провадження. Водночас НАЗК може відмовити у наданні витягу з Реєстру на підставі п. 6 розд. ІІІ Положення про Реєстр у разі:

  • відсутності у запитувача підстав для отримання інформації; 
  • якщо у запиті про видачу витягу відсутні, неповністю, нечітко або нерозбірливо зазначені відомості — особисті дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) тощо.

Важливо: іноземні фізичні та юридичні особи також мають можливість  отримання довідки або витягу з Реєстру порушників, дотримуючись зазначених вище інструкцій.

Увага: отримати довідку з Реєстру іноземний громадянин може лише за наявності українського кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який можна отримати у одного з офіційних українських надавачів.

Про додаткові функції Реєстру читайте за посиланням.

новини публічні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2025 році, які строки проведення моніторингу закупівлі, особливості під час воєнного стану — у консультації
7915

Відповідальність у сфері закупівель: судова практика

Кількість порушень у сфері публічних закупівель зростає з кожним роком. Учасники закупівельного процесу несуть як кримінальну так і адміністративну відповідальність. Кого і за що нині можуть притягти до відповідальності — детально у статті
50403

Індикатори ризиків публічних закупівель 2025

У вересні 2024 року Мінфін оновив методику визначення та перелік індикаторів ризиків. Пояснимо, що собою являють індикатори ризику, як вони впливають на закупівлі та що потрібно враховувати замовникам у 2025 році
7539