Тестування УО у разі реорганізації відділу: коли проходити

472

Запитання

Планується реорганізація нашого закупівельного відділу. Тобто зміниться назва відділу і, відповідно, назва посади. Чи можна зараз пройти тестування УО за наявними посадами та кваліфікованими електронними ключами. Чи будуть рахуватися результати пройденого тестування? Чи вже після реорганізації необхідно взяти нові ключі й тоді проходити тестування?

Відповідь

Відповідно до статті 11 Закону № 922 із 1 січня 2022 року виконувати функції уповноваженої особи (УО) зможуть винятково ті особи, які склали тест. Для цього Мінекономіки наказом від 06 серпня 2021 року №376-21 затвердив Порядок організації тестування уповноважених осіб.
За визначеним порядком кожна УО проходить тестування не з кабінету замовника на майданчику, а на prozorro.gov.ua. Тобто з головної сторінки на вебпорталі уповноваженого органу УО переходить у власний модуль тестування. Він прив’язаний не до організації, де працює УО, а безпосередньо до фізичної особи, її ідентифікаційного коду.

✍ Тренажер для уповноважених осіб із запитаннями від Мінекономіки

Для тестування УО повинна мати КЕП чи УЕП. Це може бути:
  • електронний підпис, виданий на фізособу, наприклад від ПриватБанку або іншого АЦСК;
  • службовий електронний підпис на посадову особу конкретної організації.
З електронного ключа ЕСЗ зчитуватиме дані про особу, зокрема прізвище, ім’я по батькові, ідентифікаційний код, щоб ідентифікувати УО як фізичну особу в майбутньому.
Тож зміна ключа не завадить працювати в ЕСЗ після реорганізації.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дефектний акт: зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
54119