Обираємо вид закупівлі електроенергії після розірвання договору

657

Запитання

Провели спрощену закупівлю на постачання електричної енергії на суму 180 тис. грн. Через збільшення ціни вирішили розірвати договір. Залишок по договору становить 70 тис. грн, скажіть, яку процедуру обрати: спрощену закупівлю чи відкриті торги?

Відповідь

Якщо закуповуватимете на суму 70 тис. грн, то проводьте спрощену закупівлю.

Мінекономіки пояснює, коли можна проводити нову закупівлю в листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06.

Так, предмет закупівлі слід вважати новим предметом договору і новим предметом закупівель, якщо, зокрема, сторони розірвали договір про закупівлю та необхідно провести нову закупівлю. 4 правила, щоб укласти «допку» на зміну ціни електроенергії

Замовник може вносити зміни до річного плану закупівель — вид закупівлі для такого предмета закупівлі слід визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника.

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цього року чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
1391

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
81419

Відсутність конкуренції з технічних причин: як провести закупівлю на 2025 рік

Відсутність конкуренції з технічних причин — це одна з законних підстав для укладання договору про закупівлю без застосування конкурентних видів закупівель. Але таку відсутність замовник має підтвердити документально. Як це зробити, роз’яснює експерт.
13322