Додаткова закупівля на благодійні внески: можливо чи ні

463

Запитання

Підприємство має інші джерела власних надходжень, а саме — благодійні внески, які не плануються. Чи можливо закупити товар без застосування ЕСЗ до 50-ти тис. грн і укласти додатковий договір на кошти від благодійних внесків, якщо за таким же товаром була проведена тендерна закупівля й укладено договір, але кількості товару не вистачило?

Відповідь


Замовників у розумінні Закону № 922 визначає частина 1 статті 2 цього Закону. Якщо за визначенням цієї статті організація належить до замовників публічних закупівель, то має для усіх своїх закупівель застосовувати Закон № 922 (далі — Закон).

Закон не передбачає для замовника особливих правил закупівель, що залежать від джерела фінансування закупівлі. Будь-яке придбання товару, роботи, послуги замовник здійснює із дотриманням порядку, який встановлює Закон.

Які зміни врахувати у звіті про договір, укладений поза ЕСЗ

Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема положень частини третьої статті 10 цього Закону.

Закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Отже, замовник має визначити обсяг річної потреби у певному товарі, роботі, послузі і закуповувати предмет закупівлі у межах єдиної процедури закупівель/спрощеної закупівлі за ДК 021:2015. Як зрозуміло з Вашої ситуації – очікувана вартість предмета закупівлі передбачає проведення тендеру.

Водночас, якщо замовник зможе обґрунтувати додаткову закупівлю (наприклад, виникненням потребу, яку замовник не міг передбачити на початку року), то він зможе скористатися роз’ясненням Мінекономіки (лист від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06). У такому разі буде право провести закупівлю як нового предмета закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
1600