Умови проведення спрощеної закупівлі з заміни вікон

457

Запитання

Чи буде спрощеною закупівля з заміни вікон приміщення закладу на суму 300 тис. грн?

Відповідь


Частина 1 статті 2 Закону «Про публічні закупівлі» встановлює класифікацію замовників за 1-4-ю категоріями. Такі замовники так застосовують закон:

  • замовники 1-3 категорії – за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень;
  • замовники 4 категорії – за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт – 5 мільйонів гривень.

Спрощену закупівлю застосовують замовники 1-3 категорії, якщо вартість предмета закупівлі товару, послуги менше ніж 200 тисяч гривень, робіт – 1,5 мільйона гривень, а замовники 4-ї категорії, якщо вартість предмета закупівлі товару, послуги менше ніж 1 мільйон гривень, а робіт – 5 мільйонів гривень (ч. 2 ст. 4 Закону).

▶️Спрощені закупівлі покроково◀️

Тобто рішення застосовувати такий вид закупівлі, як спрощена закупівля, замовник приймає з огляду на вартість предмета закупівлі і того, до якої категорії замовників він належить.

Заміна вікон приміщення закладу належить до послуг з поточного ремонту. Предмет закупівлі для таких послуг визначайте за пунктом 3 розд. 2 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. А саме: «Під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 04 червня 2014 року № 163».

Спрощену закупівлю послуг із заміни вікон на суму 300 тис. грн проводьте, якщо належите до 4-ї категорії замовників. Якщо ж ви замовник 1-3-ї категорії (органи держвлади, ОМС, ОТГ, підприємства, установи, організації – які є розпорядниками/одержувачами бюджетних коштів або засновниками яких є органи держвлади чи ОМС чи інші замовники), то маєте проводити конкурентну процедуру закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
23714

Перелік локалізованих товарів

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2024 році дорівнює чи перевищує 20%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
134

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
62915