Умови проведення спрощеної закупівлі з заміни вікон

582

Запитання

Чи буде спрощеною закупівля з заміни вікон приміщення закладу на суму 300 тис. грн?

Відповідь


Частина 1 статті 2 Закону «Про публічні закупівлі» встановлює класифікацію замовників за 1-4-ю категоріями. Такі замовники так застосовують закон:

  • замовники 1-3 категорії – за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень;
  • замовники 4 категорії – за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт – 5 мільйонів гривень.

Спрощену закупівлю застосовують замовники 1-3 категорії, якщо вартість предмета закупівлі товару, послуги менше ніж 200 тисяч гривень, робіт – 1,5 мільйона гривень, а замовники 4-ї категорії, якщо вартість предмета закупівлі товару, послуги менше ніж 1 мільйон гривень, а робіт – 5 мільйонів гривень (ч. 2 ст. 4 Закону).

▶️Спрощені закупівлі покроково◀️

Тобто рішення застосовувати такий вид закупівлі, як спрощена закупівля, замовник приймає з огляду на вартість предмета закупівлі і того, до якої категорії замовників він належить.

Заміна вікон приміщення закладу належить до послуг з поточного ремонту. Предмет закупівлі для таких послуг визначайте за пунктом 3 розд. 2 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. А саме: «Під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 04 червня 2014 року № 163».

Спрощену закупівлю послуг із заміни вікон на суму 300 тис. грн проводьте, якщо належите до 4-ї категорії замовників. Якщо ж ви замовник 1-3-ї категорії (органи держвлади, ОМС, ОТГ, підприємства, установи, організації – які є розпорядниками/одержувачами бюджетних коштів або засновниками яких є органи держвлади чи ОМС чи інші замовники), то маєте проводити конкурентну процедуру закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
1439

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
81762

Відсутність конкуренції з технічних причин: як провести закупівлю на 2025 рік

Відсутність конкуренції з технічних причин — це одна з законних підстав для укладання договору про закупівлю без застосування конкурентних видів закупівель. Але таку відсутність замовник має підтвердити документально. Як це зробити, роз’яснює експерт.
13376