Строк постави вийшов: чи можна підписати «допку», коли ще залишились кошти

566

Запитання

Через карантин залишилась невикористана сума по договору закупівлі продуктів харчування. Чи можна додатковою угодою продовжити термін поставки, якщо у договорі такий термін був вказаний до 01.07.2021, а договір дійсний до 31.12.2021?

Відповідь

Запитувач не вказав, який договір має на увазі. Якщо виходити з того, що це договір про закупівлю, укладений за результатами процедури закупівлі, то слід зважати на статтю 41 Закону «Про публічні закупівлі».  

Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених Законом.  

Закон забороняє змінювати істотні умови договору про закупівлі, окрім тих випадків, які передбачає ч. 5 ст. 41 Закону. Водночас у Законі немає переліку істотних умов договору, тому звертаємося до Господарського кодексу.  

Ст 180 Господарського кодексу визначає, що договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є:  

  • умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду;  
  • умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.  

Істотними умовами  за законодавством у господарському договорі є:  

  • предмет договору,  
  • ціна;  
  • строк дії договору.   

Отже, строк постачання не належить до істотних умов договору за законодавством. Водночас сторони можуть погодити як істотні інші умови договору під час його укладення.  

Тому перегляньте свій договір про закупівлю, і якщо в ньому не обумовили наперед, що строк постачання – це істотна умова договору, то можете змінити його. Якщо ж така умова є, то змінити строк постачання ви не зможете.  

Якщо ж у вас договір, укладений без використання ЕСЗ, то керуватися потрібно тільки нормами ГК і ЦК.   

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Лист погодження з проєктом договору

Наявність вимоги про надання листа згоди з проєктом договору про закупівлю може значно спростити процес закупівлі. Пояснимо, навіщо вимагати в учасників закупівлі таку згоду, а також дамо зразок
120

Зміни у реєстрації договору в Казначействі

Пояснюємо, які зміни внесли до порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства та як після змін зареєструвати зобов’язання за укладеними договорами
30372

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
5436