Строк постави вийшов: чи можна підписати «допку», коли ще залишились кошти

427

Запитання

Через карантин залишилась невикористана сума по договору закупівлі продуктів харчування. Чи можна додатковою угодою продовжити термін поставки, якщо у договорі такий термін був вказаний до 01.07.2021, а договір дійсний до 31.12.2021?

Відповідь

Запитувач не вказав, який договір має на увазі. Якщо виходити з того, що це договір про закупівлю, укладений за результатами процедури закупівлі, то слід зважати на статтю 41 Закону «Про публічні закупівлі».  

Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених Законом.  

Закон забороняє змінювати істотні умови договору про закупівлі, окрім тих випадків, які передбачає ч. 5 ст. 41 Закону. Водночас у Законі немає переліку істотних умов договору, тому звертаємося до Господарського кодексу.  

Ст 180 Господарського кодексу визначає, що договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є:  

  • умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду;  
  • умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.  

Істотними умовами  за законодавством у господарському договорі є:  

  • предмет договору,  
  • ціна;  
  • строк дії договору.   

Отже, строк постачання не належить до істотних умов договору за законодавством. Водночас сторони можуть погодити як істотні інші умови договору під час його укладення.  

Тому перегляньте свій договір про закупівлю, і якщо в ньому не обумовили наперед, що строк постачання – це істотна умова договору, то можете змінити його. Якщо ж така умова є, то змінити строк постачання ви не зможете.  

Якщо ж у вас договір, укладений без використання ЕСЗ, то керуватися потрібно тільки нормами ГК і ЦК.   

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29910

Додаткова угода до договору зразок

Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
36007

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
100