Як уникнути поділу предмета закупівлі під кінець року замовнику, що в зоні бойових дій

702
Автор
експерт, консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук

Запитання

Замовник перебуває в зоні активних бойових дій. Свої закупівлі він проводить за потребою сьогоднішнього дня, товар та послуги закуповує в малих обсягах. Як уникнути поділу предмета закупівлі під кінець року?

Відповідь

Замовнику, який перебуває на території активних бойових дій, досить складно не ділити предмет закупівлі. Ба більше — недоцільно закуповувати наперед, адже невідомо, що буде далі на цій території і чи не призведуть бойові дії до знищення закупленого.

Саме з огляду на цю ситуацію Особливості передбачають можливість укласти договір про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару, якщо замовник або його відокремлений підрозділ перебуває на території активних бойових дій, які не були завершені на дату укладення договору про закупівлю. Йдеться про вартісні межі предмета закупівлі:

  • товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту) — 100 тис. грн та вище;
  • послуг з поточного ремонту — 200 тис. грн та вище;
  • робіт — 1,5 млн грн та вище.
Тетяна Колісник консультант з публічних закупівель
Поради, щоб оформити обґрунтування для закупівлі за пунктом 13 Особливостей. Зразки обґрунтування підстави для закупівлі за пунктом 13 Особливостей

Замовник проводить закупівлю на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Заплановану закупівлю, незалежно від її вартості, замовник включає до річного плану закупівель відповідно до статті 4 Закону № 922.

Отже, замовник, що перебуває на території активних бойових дій, може планувати і проводити закупівлі на підставі наявної потреби у момент здійснення закупівлі та укладати прямі договори про закупівлю.

новини публічні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Код ДК 2015: як обрати без помилок

Як визначити код ДК – цим запитанням турбується кожен закупівельник перед початком закупівлі. Неправильне визначення коду ДК може призвести до порушень закупівельного законодавства. Все, що потрібно знати про код ДК – у статті
3453

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
74169