Як уникнути поділу предмета закупівлі під кінець року замовнику, що в зоні бойових дій

806
Автор
експерт, консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук

Запитання

Замовник перебуває в зоні активних бойових дій. Свої закупівлі він проводить за потребою сьогоднішнього дня, товар та послуги закуповує в малих обсягах. Як уникнути поділу предмета закупівлі під кінець року?

Відповідь

Замовнику, який перебуває на території активних бойових дій, досить складно не ділити предмет закупівлі. Ба більше — недоцільно закуповувати наперед, адже невідомо, що буде далі на цій території і чи не призведуть бойові дії до знищення закупленого.

Саме з огляду на цю ситуацію Особливості передбачають можливість укласти договір про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару, якщо замовник або його відокремлений підрозділ перебуває на території активних бойових дій, які не були завершені на дату укладення договору про закупівлю. Йдеться про вартісні межі предмета закупівлі:

  • товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту) — 100 тис. грн та вище;
  • послуг з поточного ремонту — 200 тис. грн та вище;
  • робіт — 1,5 млн грн та вище.
Тетяна Колісник консультант з публічних закупівель
Поради, щоб оформити обґрунтування для закупівлі за пунктом 13 Особливостей. Зразки обґрунтування підстави для закупівлі за пунктом 13 Особливостей

Замовник проводить закупівлю на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Заплановану закупівлю, незалежно від її вартості, замовник включає до річного плану закупівель відповідно до статті 4 Закону № 922.

Отже, замовник, що перебуває на території активних бойових дій, може планувати і проводити закупівлі на підставі наявної потреби у момент здійснення закупівлі та укладати прямі договори про закупівлю.

додаток

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6050

Електрична енергія — це товар чи послуга

Електроенергія — товар чи послуга? Це запитання часто виникає під час підготовки до закупівлі. Пояснимо, коли електроенергію відносити до товарів, а коли — до послуг, та які коди ДК застосовувати
436

Закупівля палива та бензину: обираємо код ДК

Різні замовники користуються та обслуговують різні види транспорту, а відтак вони можуть потребувати пальне різного виду: газ, бензин, дизель. Чи можна ці види палива купувати однією процедурою закупівель чи, навпаки, різними, залежить від коду Єдиного закупівельного словника (ДК 2015) за яким будуть визначені ці предмети закупівель.
1030

Єдиний закупівельний словник

Єдиний закупівельний словник — це національний класифікатор України. Тримайте напохваті автоматизований Єдиний закупівельний словник ДК 2015 з пошуком. Пояснимо — з чого складається Єдиний закупівельний словник та як ним користуватися
21113