Чи сумувати предмет закупівлі у замовника та його відокремленого підрозділу

894
Автор
консультант із питань публічних закупівель, Київ

Запитання

Установа, що є юридичною особою, має відокремлений структурний підрозділ — фаховий педагогічний коледж, який має свою мережу і окреме фінансування. Чи сумувати коди ДК під час закупівель?

Відповідь

Ні, сумувати не потрібно. Пояснимо детально.

В Особливостях терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі № 922, постановах КМУ «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків» від 24.02.2016 № 166 та «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу» від 14.09.2020 № 822 (п. 2 Особливостей).

За термінологією пункту 11 частини 1 статті 1 Закону № 922 замовники — це суб’єкти, визначені згідно зі статтею 2 Закону № 922, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону № 922.

Перелік суб’єктів, які є замовниками у розумінні Закону № 922, визначає частина 1 статті 2 Закону № 922. З нього робимо висновок, що замовниками є юридичні особи.

Стаття 95 ЦК передбачає, що:

  • філія — це відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій;
  • представництво — це відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи;
  • філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділені майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення;
  • керівників філій та представництв призначає юридична особа, вони діють на підставі виданої нею довіреності;
  • відомості про філії та представництва юридичної особи включають до єдиного державного реєстру.

Наразі за рішенням замовника його відокремлений підрозділ може проводити закупівлю самостійно для задоволення потреб такого підрозділу. У такому випадку предмет закупівлі визначається замовником окремо для відокремленого підрозділу. Інформацію про потребу в закупівлі, що має здійснити відокремлений підрозділ, вносять до річного плану замовника (абз. 2 п. 15 Особливостей).

Отже, філії, представництва та інші відокремлені підрозділи юридичних осіб можуть проводити закупівлю товарів, робіт і послуг самостійно для задоволення власних потреб, якщо наявне рішення замовника — юридичної особи.

Наказ про проведення закупівель відокремленим підрозділом для забезпечення власних потреб

Чи сумувати предмет закупівлі у замовника та його відокремленого підрозділу

Скачати шаблон

У такому випадку:

  • предмет закупівлі замовник визначає окремо для відокремленого підрозділу;
  • спосіб закупівлі обирають залежно від вартісних меж предмета закупівлі, визначеного для відокремленого підрозділу.

З огляду на це, фаховий педагогічний коледж як відокремлений структурний підрозділ замовника може самостійно проводити закупівлі товарів, робіт і послуг для задоволення потреб саме коледжу. Звичайно, якщо є рішення замовника щодо самостійного здійснення закупівель коледжем. Закупівлі за відповідними кодами Єдиного закупівельного словника коледжу і замовника — юридичної особи не сумують.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
193

Код ДК Будівельні матеріали: як обрати

На перший погляд здається, ніби кожен знає, що таке будівельні матеріали. Насправді ж під час будівництва використовують так багато матеріалів, що навіть досвідченому закупівельнику легко заплутатися в кодах Єдиного закупівельного словника. Щоб вам було простіше шукати необхідне, пояснимо, як згруповані будівельні матеріали в ДК 021:2015
8880

Як визначити предмет закупівлі для лікарських засобів

Якщо ви проводите закупівлі ліків, маєте обов’язково врахувати, що предмет закупівлі лікарських засобів визначається не за четвертою цифрою й не так, як для медичних виробів. Як правильно діяти, щоб не порушити вимог законодавства — у статті
6628

Класифікатор медичних виробів НК 024:2023

Інформацію про предмет закупівлі медвиробу в електронній системі зазначають за його кодом та назвою відповідно до національного класифікатора НК 024:2023 «Класифікатор медичних виробів». Тож скачайте класифікатор, щоб завжди мати його під рукою
6231

Лоти у відкритих торгах з Особливостями

Поділ предмета закупівлі на лоти може забезпечити більшу конкуренцію серед учасників тендеру. Наприклад, якщо оголосити закупівлю на великий обсяг товару без поділу на частини, не всі потенційні учасники зможуть дотримати технічних вимог до такого предмета закупівлі. Що таке лоти – пояснимо у статті
4190