Чи може КНП працювати з договором приєднання

976

Запитання

КНП потрібно укласти договір з організацією, яка працює тільки за договорами приєднання. Чи може КНП працювати за договором приєднання? Як бути з тим, що у КНП на цьому договорі не буде ідентифікатора Prozorro? Чи не буде це порушенням законодавства?

Відповідь

Так, замовник може працювати за договором приєднання. Пояснимо докладно.

В Особливостях терміни вживаються у значенні, зокрема, наведеному в Законі № 922 (п. 2 Особливостей).

Договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару (п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 Особливостей укладається відповідно до Цивільного (ЦК) і Господарського кодексів України (ГК) з урахуванням положень статті 41 Закону № 922, крім частин 2—5, 7—9 статті 41 Закону № 922 та Особливостей (п. 17 Особливостей).

Випадки зміни істотних умов договору про закупівлю, укладеного саме відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) Особливостей, визначає пункт 19 Особливостей.

Тобто договором про закупівлю в розумінні Особливостей є договір, який укладається за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 Особливостей, та на який поширюються норми пунктів 17 і 19 Особливостей в частині укладання договору та зміни істотних умов договору.

Договірні відносини, що виникають під час укладення та виконання договору, який не є договором про закупівлю у розумінні Особливостей, — договір, який укладається згідно з пункту 11 Особливостей, — регулюють, зокрема, ЦК та ГК.

Договір обов’язковий для виконання сторонами (ч. 1 ст. 629 ЦК). Під час укладення господарського договору сторони зобов’язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору (ч. 3 ст. 180 ГК).

Тетяна Колісник консультант із питань публічних закупівель
Дізнайтеся, якими документами підтверджувати відсутність конкуренції з технічних причин

Своєю чергою, під час укладення господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі типового договору, затвердженого КМУ, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови (ч. 4 ст. 179 ГК).

Отже, замовник може працювати за договором приєднання. При цьому чинне законодавство не вимагає зазначати безпосередньо у самому договорі ідентифікатор закупівлі.

новини публічні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Локалізовані товари: перелік

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
1579

Тверда чи динамічна договірна ціна за Настановами

При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
6443

Додаткова угода до договору: зразок

Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
59671

Звіт про укладений договір про закупівлю

Маючи під рукою алгоритм працювати набагато легше. Тож швидко оприлюднити онлайн звіт про укладений договір закупівлі в Прозоро, допоможе ця стаття-інструкція
11063