Підтвердження досвіду виконання аналогічного договору

5078

Запитання

У тендерній документації встановлено, що для підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)» учасники повинні надати 2 виконані аналогічні договори з документами, що підтверджують їх виконання. Один із учасників, що запропонував найменшу ціну, таких документів не надав. Але виявилось, що він був створений лише у жовтні цього року. Чи має право замовник відхилити такого учасника?

Відповідь


Закон про публічні закупівлі встановлює, що документи, що не передбачені законодавством для учасників — юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб — підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції чи пропозиції в спрощеній закупівлі та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Відсутність документів, що не передбачені законодавством для таких учасників не може бути підставою для її відхилення замовником.

⚡️Досвід виконання аналогічних договорів: реальні поради VS фейків

Однак ця умова стосується документів, що передбачені законодавством для учасника, тобто тих які є обов’яковими для його діяльності.

Кваліфікаційні критерії — це можливість замовника перевірити учасника на можливість здійснювати постачання товарів, надання послуг чи виконання робіт, що закуповуються замовником. Відповідність учасника кваліфікаційним критеріям є обов’язковою умовою для участі в тендері.

Замовник може установити один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, що визначені ст. 16 Закону:

  1. наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
  2. наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
  3. наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
  4. наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Тому, якщо замовник вимагає, щоб в учасника був наявний досвід виконання аналогічного за предметом закупівлі договору і встановлює спосіб підтвердження такому кваліфікаційному критерію у вигляді надання учасником конкретних документів, учасник повинен або виконати ці вимоги або відмовитись від участі у тендері, тому що їх не виконання все одно призведе до його відхилення.

Навіть якщо участь у тендері бере новостворений учасник, він повинен підтвердити, що у нього є досвід виконання аналогічних робіт. Якщо ж такого досвіду у нього немає, то замовник повинен буде його відхилити відповідно до абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону на підставі того, що учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційному критерію, установленому ст. 16 цього Закону.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування очікуваної вартості

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі

Законодавство не встановлює примірної форми для обгрунтування очікуваної вартості. Доможемо сформувати зразок обгрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі та не порушити вимоги Постанови № 710
9797

Ефективне використання бюджетних коштів за Постановою 710

З метою ефективного використання державних коштів, Уряд прийняв Постанову № 710, якою затвердив заходи щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для низки замовників. У статті розглянемо, хто має дотримуватися положень Постанови № 710 та як це зробити
1376

Локалізація в закупівлях

Локалізація в публічних закупівлях набуває дедалі більшого значення, адже законодавці зосереджують увагу на підтримці вітчизняного виробника. У статті – про умови локалізації виробництва у 2024 році та особливості вимог тендерної документації щодо локалізованих товарів
5683

План закупівель на 2025 рік

Пояснимо, як формувати річний план закупівель на 2025 рік, враховуючи Особливості. Адже у воєнний стан маємо відповідально планувати закупівлі для забезпечення потреб країни в цілому та кожного замовника окремо
6264