Підтвердження досвіду виконання аналогічного договору

4559

Запитання

У тендерній документації встановлено, що для підтвердження кваліфікаційного критерію «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)» учасники повинні надати 2 виконані аналогічні договори з документами, що підтверджують їх виконання. Один із учасників, що запропонував найменшу ціну, таких документів не надав. Але виявилось, що він був створений лише у жовтні цього року. Чи має право замовник відхилити такого учасника?

Відповідь


Закон про публічні закупівлі встановлює, що документи, що не передбачені законодавством для учасників — юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб — підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції чи пропозиції в спрощеній закупівлі та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Відсутність документів, що не передбачені законодавством для таких учасників не може бути підставою для її відхилення замовником.

⚡️Досвід виконання аналогічних договорів: реальні поради VS фейків

Однак ця умова стосується документів, що передбачені законодавством для учасника, тобто тих які є обов’яковими для його діяльності.

Кваліфікаційні критерії — це можливість замовника перевірити учасника на можливість здійснювати постачання товарів, надання послуг чи виконання робіт, що закуповуються замовником. Відповідність учасника кваліфікаційним критеріям є обов’язковою умовою для участі в тендері.

Замовник може установити один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, що визначені ст. 16 Закону:

  1. наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій;
  2. наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
  3. наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
  4. наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Тому, якщо замовник вимагає, щоб в учасника був наявний досвід виконання аналогічного за предметом закупівлі договору і встановлює спосіб підтвердження такому кваліфікаційному критерію у вигляді надання учасником конкретних документів, учасник повинен або виконати ці вимоги або відмовитись від участі у тендері, тому що їх не виконання все одно призведе до його відхилення.

Навіть якщо участь у тендері бере новостворений учасник, він повинен підтвердити, що у нього є досвід виконання аналогічних робіт. Якщо ж такого досвіду у нього немає, то замовник повинен буде його відхилити відповідно до абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону на підставі того, що учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційному критерію, установленому ст. 16 цього Закону.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29846

Як дотримати положень Постанови 710

З метою ефективного використання державних коштів, Урядом було прийнято Постанову № 710, якою затверджено заходи щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для низки замовників. У статті розглянемо, хто має дотримуватися положень Постанови № 710 та як це зробити
272

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4710

Оголошення про закупівлю: оприлюднення та внесення змін

Як оприлюднити оголошення про проведення відкритих торгів та чи можна внести зміни до оголошення про закупівлю? Швидко дізнатись відповіді на ці запитання та впевнено працювати в ЕСЗ допоможе наша стаття
4060