Лист ТПП як підтвердження відсутності конкуренції з технічних причин: чи правомірно

898

Запитання

Чи може лист ТПП бути підтвердження відсутності конкуренції з технічних причин?

Відповідь

Відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» до повноважень ТПП не відноситься надання висновків щодо підтвердження наявності підстав для застосування переговорної процедури і встановлення наявності чи відсутності конкуренції.

Листи ТПП можуть бути лише додатковим підтвердженням стану ринку відповідного товару, роботи чи послуги при наявності висновків профільного компетентного органу.

Наприклад, у рішенні АМКУ № 222-р/пк-пз від 09.01.2019 за результатами розгляду скарги було зазначено, що у використаній для підтвердження наявності підстави для застосування переговорної процедури закупівлі довідці ТПП зазначено, що «згідно з проведеним аналізом наданих замовником копій документів та інформації з інших джерел відкритого користування та за результатами проведеного інформаційного моніторингу повідомляється, що Учасник, …є єдиним (ексклюзивним) офіційним на території України дистриб'ютором продукції виробництва компанії».
Як працюватиме Прозорро Маркет: відповіді на запитання замовників

Таким чином, ТПП зроблено висновок на підстав аналізу наданих документів замовником. І у цій же довідці ТПП було зазначено, що замовник одноосібно несе відповідальність за достовірність інформації в пред’явлених ним документах.

АМКУ прийняв рішення, що інформація, отримана з інших джерел, вважається досить вірогідною, але ТПП України не може гарантувати факт її достовірності, і зобов’язав замовника відмінити переговорну процедуру закупівлі.

Тому, при обґрунтуванні застосування переговорної процедури закупівлі з підстав відсутності конкуренції з технічних причин варто все ж таки орієнтуватись на технічні документи, що беззаперечно підтверджують відсутність конкуренції, тобто не можливість забезпечити змагальність між учасниками.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Стаття 631 ЦК: застосовуємо у договорі про закупівлю у воєнний час

Замовники часто звертають увагу на положення частини 3 статті 631 ЦК, коли укладають договори про закупівлі. Проконсультуємо, коли можна застосувати цю норму у період воєнного стану, а колі — ні. Пояснимо ризики і озвучимо застереження
34806

Тендерні закупівлі в бюджетних організаціях: ключові особливості

Під час проведення публічних закупівель бюджетні організації, окрім вимог закупівельного законодавства мають дотримати ще норм бюджетного. Які особливості проведення тендерів має враховувати замовник-бюджетник, роз’яснюємо у статті.
5743

Закупівлі для протидії COVID-19: пояснюємо оcтанні зміни

Порядок закупівлі товарів та послуг, необхідних для протидії COVID-19, змінили. Тримайте напохваті експертний аналіз суті та дізнайтеся, як правильно замовникам організувати такі закупівлі під час карантину.
3899

Що має знати закупівельник про тендерні закупівлі

Вас цікавлять тендерні закупівлі в Україні? Хочете знати, що це таке та як їх проводити? Ця стаття надасть відповіді та підкаже, на що звернути увагу в законодавстві. Нумо опановувати базові знання в закупівлях.
3308

Які зміни внесли до Закону про публічні закупівлі у 2021 році

У червні 2021 було внесено чергові зміни до Закону України «Про публічні закупівлі». Зміни в законі — це завжди зміни в роботі замовників, адже штрафи за помилки точно ніхто не скасовував. На що саме впливають останні зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» — в огляді нашого експерта.
6593