Як провести закупівлю, якщо кошторис не затверджено

2603

Запитання

Як зареєструвати договір про закупівлю, укладений за результатами процедури закупівлі в Держказначействі, якщо кошторис ще не затверджено?

Відповідь

Державна казначейська служба України (Держказначейство) є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

В частині здійснення закупівель до її основних функцій належить здійснення оплати за договором про закупівлю. Перед тим як здійснити таку оплату Держказначейство має в електронній системі закупівель перевірити наявність:

  • річного плану,
  • договору про закупівлю,
  • звіту про результати проведення процедури закупівлі.

Головне завдання такої перевірки підтвердити факт проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, за результатами якої укладено договір про закупівлю.

Закон не вимагає щоб замовник складав та затверджував річний план закупівель на підставі затвердженого кошторису чи фінансового плану.

Для замовників, що фінансуються з бюджету, Закон також не містить заборон щодо проведення закупівель до набрання чинності Закону про Державний бюджет України та затвердження кошторису чи плану використання бюджетних коштів. Такі замовники можуть наприкінці поточного року або на початку наступного року розпочати закупівлю за відповідним предметом закупівлі.

Однак, договір за результатами будь-якої закупівлі за бюджетні кошти має бути зареєстрований у Держказначействі.

⚡️ Закупівлі-2021: плануємо за новими вимогами

Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України затверджено наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309 (Порядок № 30).

Цим наказом передбачено, що протягом 7 роб. днів з дати взяття бюджетного зобов’язання замовники, які фінансуються з Держказначейства, мають зареєструвати відповідні взяті зобов’язання.

Якщо за таким зобов’язанням застосовується процедура закупівлі/ спрощена закупівля товарів, робіт і послуг, замовник у разі наявності в обліку Держказначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) реєструє такі зобов’язання протягом 7 робочих днів з дати оприлюднення:

  • звіту про результати проведення процедури закупівлі,
  • звіту про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель.

До закупівель з використанням електронної системи закупівель відносяться, зокрема спрощені закупівлі, закупівлі без використання електронної системи закупівель щодо яких публікується звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, та закупівлі в Прозорро Маркет.

Закупівлі через Prozorro Market: коли і як використовувати

При цьому, коли замовник планує і проводить закупівлі в кінці року для задоволення потреб на наступний рік, досить часто стається ситуація, що закупівля пройшла, переможець визначений, а кошторис ще не затверджено.

Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання відповідно до ст. 48 БКУ. Бюджетні зобов'язання можуть бути взяті виключно в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів).

Таким чином, якщо кошторис не затверджено Держказначейство не візьме договір про закупівлю на реєстрацію.

У цьому випадку замовник може скористатися умовою, що передбачає реєстрацію бюджетних зобов’язань протягом 7 роб. днів з дати взяття Держказначейством на облік кошторису (плану використання бюджетних коштів) (абз. 2 п. 2.2 глави 2 Порядку № 309).

Важливо, що у цій ситуації, замовник має зазначити відповідні умови у проєкті договору про закупівлю щоб учасники розуміли, що такий договір буде зареєстровано в Держказначействі тільки після затвердження кошторису.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Угода про розірвання договору про закупілю — зразок

Угода про розірвання договору знадобиться вам, щоб розірвати договір про закупівлю. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди про розірвання договору за згодою сторін, залишилось лише його скачати та внести свої дані
74234

Стаття 631 ЦК: у договорі про закупівлю та у додаткових угодах

Замовники часто звертають увагу на положення частини 3 статті 631 ЦК, коли укладають договори про закупівлі. Проконсультуємо, коли можна застосувати цю норму у період воєнного стану, а колі — ні. Пояснимо ризики
48218

Лист-відгук про виконання аналогічного договору

Коли замовник встановлює кваліфкритерій — підтвердження виконання аналогічного договору, важливо не дискримінувати учасника. У статті — застороги щодо умов тендерної документації та зразок листа-відгука про виконання договору про закупівлю
16547