Як провести закупівлю, якщо кошторис не затверджено

1782

Запитання

Як зареєструвати договір про закупівлю, укладений за результатами процедури закупівлі в Держказначействі, якщо кошторис ще не затверджено?

Відповідь

Державна казначейська служба України (Держказначейство) є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

В частині здійснення закупівель до її основних функцій належить здійснення оплати за договором про закупівлю. Перед тим як здійснити таку оплату Держказначейство має в електронній системі закупівель перевірити наявність:

  • річного плану,
  • договору про закупівлю,
  • звіту про результати проведення процедури закупівлі.

Головне завдання такої перевірки підтвердити факт проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, за результатами якої укладено договір про закупівлю.

Закон не вимагає щоб замовник складав та затверджував річний план закупівель на підставі затвердженого кошторису чи фінансового плану.

Для замовників, що фінансуються з бюджету, Закон також не містить заборон щодо проведення закупівель до набрання чинності Закону про Державний бюджет України та затвердження кошторису чи плану використання бюджетних коштів. Такі замовники можуть наприкінці поточного року або на початку наступного року розпочати закупівлю за відповідним предметом закупівлі.

Однак, договір за результатами будь-якої закупівлі за бюджетні кошти має бути зареєстрований у Держказначействі.

⚡️ Закупівлі-2021: плануємо за новими вимогами

Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України затверджено наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309 (Порядок № 30).

Цим наказом передбачено, що протягом 7 роб. днів з дати взяття бюджетного зобов’язання замовники, які фінансуються з Держказначейства, мають зареєструвати відповідні взяті зобов’язання.

Якщо за таким зобов’язанням застосовується процедура закупівлі/ спрощена закупівля товарів, робіт і послуг, замовник у разі наявності в обліку Держказначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) реєструє такі зобов’язання протягом 7 робочих днів з дати оприлюднення:

  • звіту про результати проведення процедури закупівлі,
  • звіту про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель.

До закупівель з використанням електронної системи закупівель відносяться, зокрема спрощені закупівлі, закупівлі без використання електронної системи закупівель щодо яких публікується звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, та закупівлі в Прозорро Маркет.

Закупівлі через Prozorro Market: коли і як використовувати

При цьому, коли замовник планує і проводить закупівлі в кінці року для задоволення потреб на наступний рік, досить часто стається ситуація, що закупівля пройшла, переможець визначений, а кошторис ще не затверджено.

Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання відповідно до ст. 48 БКУ. Бюджетні зобов'язання можуть бути взяті виключно в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів).

Таким чином, якщо кошторис не затверджено Держказначейство не візьме договір про закупівлю на реєстрацію.

У цьому випадку замовник може скористатися умовою, що передбачає реєстрацію бюджетних зобов’язань протягом 7 роб. днів з дати взяття Держказначейством на облік кошторису (плану використання бюджетних коштів) (абз. 2 п. 2.2 глави 2 Порядку № 309).

Важливо, що у цій ситуації, замовник має зазначити відповідні умови у проєкті договору про закупівлю щоб учасники розуміли, що такий договір буде зареєстровано в Держказначействі тільки після затвердження кошторису.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29910

Додаткова угода до договору зразок

Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
36007

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
100