Зміна джерела фінансування: чи публікувати в ЕСЗ

1269
UA RU

Запитання

Якщо в договорі передбачена оплата власними коштами, а виникла потреба зміни фінансування частиною бюджетних коштів. Укладаємо додаткову угоду про зміну фінансування. Чи оприлюднювати повідомлення про зміну джерела фінансування в ЕСЗ?

Відповідь

Закон № 922 забороняє змінювати істотні умови договору про закупівлю після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. Замовник може це зробити лише у випадках, які містить частина 5 статті 41 Закону про публічні закупівлі.

Джерело фінансування не належить до істотних умов договору. Отже, на зміну в договорі інформації про джерело фінансування заборона частини 5 статті 41 Закону не поширюється. Замовник може внести таку зміну до договору – укласти додаткову угоду в порядку, який визначає цивільне та господарське законодавство, зокрема стаття 188 ГК.

Встигніть на Національну сертифікацію з публічних закупівель — 2022

У разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, які передбачає частиною п’ятою цієї статті, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. Як ми вже зазначали, зміна джерела фінансування не потребує застосовувати частину 5 статті 41 Закону. Отже, повідомлення про таку зміну замовнику оприлюднювати не потрібно.

На вимогу частини 1 статті 10 Закону № 922 змовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема:

  • договір про закупівлю та всі додатки до нього – протягом трьох робочих днів з дня його укладення;
  • повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 41 цього Закону – протягом трьох робочих днів з дня внесення змін.

Тож як бачимо, оприлюднювати додаткову угоду у разі внесення зміни до договору не на підставі частини 5 статті 41 Закону, замовник не зобов’язаний.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова угода про розірвання договору

Угода про розірвання договору знадобиться вам, щоб розірвати договір про закупівлю. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди про розірвання договору за згодою сторін, залишилось лише його скачати та внести свої дані
64478

Строки у відкритих торгах з Особливостями

Враховуючі часті зміни до закупівельного законодавства, зорієнтуватися у строках проведення відкритих торгів буває не легко. Замовник також має вчасно оприлюднити необхідну інформацію під час проведення відкритих торгів. Наша шпаргалка зорієнтує вас у основних строках у відкритих торгах
598