Зокрема, вперше з 24 лютого 2022 року Міністерство оборони оголосило закупівлі в Prozorro. Усі 22 тендери, що тривають – закупівля харчових продуктів для особових складів військових частин та навчальних закладів.
Через організовані Міністерством тендери 30% очікуваної вартості всіх закупівель припали на закупівлі харчових продуктів – 25 млрд грн. Крім них найбільше коштів планують витратити на:
- будівельні роботи та поточний ремонт – 22 млрд грн;
- медичні вироби – 7 млрд грн;
- конструкційні матеріали – 6 млрд грн;
- допоміжні транспортні послуги – 4 млрд грн.
Закупівлі на найбільшу суму оголосили:
- Міноборони – 24,6 млрд грн;
- Укргазвидобування – 4,2 млрд грн;
- Медичні закупівлі України – 2,5 млрд грн;
- Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області – 2,1 млрд грн;
- Укртранснафта – 1,3 млрд грн.
Водночас найчастіше публічні замовники оголошували закупівлі таких товарів, послуг та робіт:
- медичні вироби – 14,8% тендерів;
- будівельні роботи – 14,3% тендерів;
- енергоносії – 9,5% тендерів;
- конструкційні матеріали – 8,3% тендерів;
- послуги з ремонту – 5,6% тендерів.
На оголошені тендери подалися 9 тисяч потенційних постачальників. Найдорожчі постачання були готові здійснювати компанії в енергетичній та будівельній галузях. ТОВ «НАФТОСЕРВІС» взяв участь в тендерах з очікуваною вартістю 3,1 млрд, ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ» – 2,8 млрд, ТОВ «Автомагістраль-Південь» – 1,8 млрд, VOREX LLC – 1,8 млрд, ТОВ «СПІЛЬНЕ УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «АВТОСТРАДА» – 1,38 млрд.
В середньому у торгах брали участь два постачальники. У тих закупівлях, де вже був визначений переможець, публічні замовники заощадили 1,4 млрд грн від очікуваної вартості.
Нагадаємо, з 19 травня відкриті торги в Prozorro знову здійснюються з трираундовим аукціоном. Відтоді замовники оголосили 8 тисяч тендерів, очікуваною вартістю 45 млрд грн.
Джерело: офіційний сайт Prozorro