Всього станом на 5 червня декларації за 2021 рік подали вже 384 тис. 824 людини.
Серед них:
- 40 народних депутатів (+1 за тиждень);
- чотири міністри (без змін за тиждень);
- три заступники керівника Офісу Президента (без змін за тиждень);
- 33 854 посадовці категорій «А» та «Б» (держслужбовці, які обіймають керівні посади; приріст за тиждень + 144 особи);
- 2 283 судді (+ 20 за тиждень);
- 9 554 прокурорів, слідчих, дізнавачів (+ 24 особи);
- 7 голів ОДА та ОВА (без змін за тиждень).
Оновлені дані щодо подання декларацій можна переглянути вгорі стартової сторінки вебсайту НАЗК.
За 2022 рік загалом вже прозвітували 244 тис. 719 декларантів. Зокрема, 23 народних депутати (+1 за тиждень), 1 ексміністр та два голови ОДА/ОВА (без змін за тиждень).
Через війну подання декларацій за 2021 та 2022 роки поки що добровільне.
Проте в НАЗК нагадують, що Україна взяла на себе зобов’язання відновити обов’язкове декларування та повноваження НАЗК з перевірки декларацій. Це є однією з умов МВФ надання кредиту Україні. Згідно з Меморандумом з МВФ, відповідний закон має бути прийнято до кінця липня 2023 року.
НАЗК сподівається на якнайшвидше ухвалення законопроєкту №8071 про відновлення обов’язкового декларування, який майже 9 місяців тому був зареєстрований у парламенті керівником фракції політичної партії «Слуга народу» Давидом Арахамією.
Оскільки публічна частина Реєстру декларацій зараз закрита через війну та для того, щоб всі охочі могли бачити динаміку декларування, НАЗК запустило лічильник подання декларацій за 2021 рік.
У Базі знань НАЗК можна ознайомитися з роз’ясненнями про те, як правильно заповнювати декларацію. Також роз’яснювальні матеріали шукайте за хештегом #декларуйся на Telegram-каналі НАЗК та сторінці НАЗК у Facebook.
Джерело: офіційний сайт НАЗК