«Роумінг» в системі е-документообігу

Європейська Бізнес Асоціація та Міністерство цифрової трансформації України працюють над створенням «роумінгу» в системі е-документообігу.

Європейська Бізнес Асоціація та Міністерство цифрової трансформації України продовжують спільну роботу над актуальними питаннями електронного документообігу в Україні. Так, 3 листопада експерти обговорили можливість впровадження «роумінгу» для обміну та взаємного визнання е-документів, згенерованих в різних системах. Участь в зустрічі взяли як представники компаній-користувачів послуг електронного документообігу, так і компаній-провайдерів, які мали можливість обмінятись думками щодо перспектив та важливості впровадження так-званого «роумінгу» для обміну та взаємного визнання електронних документів, згенерованих в різних системах е-документообігу.

Наразі на практиці часто виникає ситуація, коли одне підприємство використовує одну систему (програму) для підписання електронних документів, а його контрагент – іншу. У зв’язку з цим унеможливлюється обмін електронними документами, підписаними в різних системах, та, відповідно, вивантаження і збереження таких документів з різних програм в одну – для створення єдиного архіву електронних документів. В результаті, бізнес має сплачувати кошти та інвестувати ресурси на користування ліцензіями різних провайдерів електронного документообігу, з якими працюють їх контрагенти.

Варто зазначити, що в світі поки не має прикладу держави, де було б запущено повноцінний «роумінг» для обміну електронними документами, згенерованими в різних системах. Водночас представники деяких компаній-провайдерів надали своє бачення, як можна вирішити поточну проблему, аби у користувачів різних систем була можливість обмінюватися електронними документами з різних систем.

Під час зустрічі обговорювали й питання формату даних, який використовується для передачі е-документів та їх зберігання в електронних архівах. Зокрема, представники Мінцифри розповіли про нещодавно впроваджений в Україні стандарт – AsiC, який використовується в країнах членах Європейського Союзу, та в перспективі дозволить нам обмінюватися електронними документами, в тому числі й з іноземними контрагентами.

Також, за результатами зустрічі учасники домовились створити робочу групу за участі представників Мінцифри, компаній-провайдерів та користувачів, яка б могла напрацювати та представити бізнес-спільноті оптимальне рішення щодо можливості обміну електронними документами, згенерованими в різних системах.

Тож фахівці ЕВА та Мінцифри сподіваються, що спільними зусиллями зможуть напрацювати та впровадити дієвий механізм «роумінгу», який би відповідав інтересам бізнесу та став би яскравим прикладом для інших держав, які, як і Україна, прямують до цифрової економіки та максимальної диджиталізації всіх процесів.

Джерело: офіційний сайт ЕВА

 

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
9049

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9824

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1020

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
11134

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді