Чи вносити зміни в договір про закупівлю, якщо в умовах війни змінилося джерело фінансування

727

Запитання

Замовник уклав в мирний час договір про закупівлю, у якому передбачив фінансування з двох бюджетів: за власні і державні кошти. Однак із початком війни у замовника забрали передбачене фінансування за рахунок державних коштів. Чи може замовник додатковою угодою внести коригування і частину суми, прописаної за державні кошти перекинути на власні кошти?

Відповідь

⚡️ СПЕЦПРОЄКТ: ЗАКУПІВЛІ В ЧАС ВІЙНИ ⚡️

Так, можете укласти додаткову угоду. Пояснимо детальніше.

До договорів про закупівлю, які були укладені у мирний час застосовуються положення Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Договір про закупівлю сторони укладають відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів, а також ураховують особливості, що визначає Закон № 922. Істотні умови такого договору не можна змінювати, крім випадків, які описані в частині 5 статті 41 Закону № 922.

Проте джерело фінансування не належить до істотних умов договору про закупівлю. Тому зміна умов договору про закупівлю щодо джерел фінансування за загальним правилом не є зміною істотних умов договору.

Отже, замовник може укласти додаткову угоду до договору і внести нею зміни щодо джерел фінансування закупівлі.

Зверніть увагу, у разі змін умов бюджетних зобов’язань (додаткові договори, розірвання договору тощо) розпорядник бюджетних коштів повинен протягом 7 робочих днів з дати їх виникнення подати до органів Казначейства Реєстр та/або Реєстр фінансових зобов’язань і відповідні підтвердні документи щодо уточнення реквізитів та показників таких бюджетних зобов’язань (п. 2.9 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309).

Любі читачі, команда Експертус Держзакупівлі продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованної версії «Держзакупівлі»усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити
наш електронний журнал «Держзакупівлі» зі знижкою 50%.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29910

Додаткова угода до договору зразок

Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
36007

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
100