Чи можна закупити прямим договором, якщо не уклали договір за результатами спрощеної закупівлі

725

Запитання

Замовник провів спрощену закупівлю до воєнного часу, але у зв'язку з воєнним часом не встиг підписати договір про надання послуг. Чи може він наразі прямим договором закупити з цією ж організацією послуги без системи?

Відповідь

Чи можна закупити прямим договором, якщо не уклали договір за результатами спрощеної закупівлі

БЕЗПЛАТНИЙ ДОСТУП ДО ЖУРНАЛУ "ДЕРЖЗАКУПІВЛІ"

Так, ви можете укласти прямий договір на необхідні послуги у період воєнного стану з тою ж організацією, яка була визнана переможцем спрощеної закупівлі в мирний час.

Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) дозволяє укласти договір про закупівлю, з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня, коли прийняли рішення про намір укласти договір (ч. 15 ст. 14 Закону № 922). Але якщо замовник не уклав договір у ці строки, він повинен відмінити спрощену закупівлю. Підстава — неможливість усунути порушення, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель (ч. 17 ст. 14 Закону № 922).

Якщо ж після оголошення воєнного стану потреба залишилась, щоб її задовольнити маєте діяти за порядком установленим в постанові КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова №169).

Наразі положення Постанови № 169 застосовуються до всіх замовників без виключення. Тому сформуйте потребу та визначте її орієнтовний обсяг на період воєнного стану у переліку закупівель, передбаченому Постановою № 169. Умови договору пропишіть з огляду на строк дії воєнного стану в Україні та можливість його продовження. У такому разі, якщо строк дії воєнного стану буде продовжений, за потреби зможете внести зміни до договору. Також передбачте в договорі умови щодо його розірвання, якщо контрагент не зможе виконувати умови договору.

Важлива умова — замовник має дотримати принципів закупівель, коли укладає договір.

Отже, щоб забезпечити себе певними послугами, ви можете визначити обсяги закупівлі з розрахунку потреби у період воєнного стану та провести закупівлю відповідно до Постанови № 169. А за потреби в мирний час дозакупити потрібний обсяг вже за вимогами Закону № 922.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. УО повинна самостійно забезпечити неупередженість організаційного процесу та проведення закупівель з урахуванням інтересів замовника. Саме тому часто виникає запитання, чи може уповноважена особа створити робочу групу, адже не реально одній людині бути знавцем геть у всьому. З’ясуймо, що регламентує Закон.
4514

Дефектний акт: зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
57570