Чи потрібно надавати учаснику 24 години на виправлення невідповідності щодо наявності матеріально-технічної бази

640
UA RU

Запитання

Чи потрібно надавати учаснику 24 години на виправлення невідповідності, якщо він не надав довідку про наявність матеріально-технічної бази? При цьому тендерна документація містить таку вимогу.

Відповідь

 


За Законом про публічні закупівлі (далі Закон № 922) замовник обов’язково має надати учаснику 24 години задля усунення невідповідності у тендерній пропозиції.

А саме, частина 16 статті 29 Закону № 922 регламентує:

«якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявив невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель».

Виправлення невідповідностей в тендерній пропозиції: коли можна і які

Повідомлення замовник зобов’язаний розмістити в ЕСЗ, якщо виявив невідповідності в інформації та/або документах:

Таким чином замовнику за законом має розмістити повідомлення з вимогою усунути невідповідності, коли є підстави, передбачені абзацом 2 частини 16 статті 29 Закону № 922. У тому числі:

  • якщо учасник не зазначив певної інформації в документах, що підтверджують його відповідність кваліфікаційним критеріям та права підпису;
  • якщо у складі ТП учасника є документ не в повному обсязі або у ТП немає документа, який замовник вимагав на підтвердження кваліфікації або права підпису.

У двох зазначених випадках учасник має усунути таку невідповідність тендерної пропозиції протягом 24 годин за повідомленням замовника в ЕСЗ.

Якщо учасник не надав довідки про наявність матеріально-технічної бази, а в тендерній документації була встановлена така вимога — це невідповідність щодо кваліфікації учасника, тож підпадає під правило 24 годин на її виправлення.

✍ Як застосувати вимогу про усунення невідповідностей і не помилитися

Увага! Якщо замовник не надасть учаснику можливості виправити невідповідність протягом 24 годин, а останній, своєю чергою, оскаржить таке рішення в АМКУ, колегія АМКУ стане на його бік.

Крім того, якщо замовник не дотримає вимог Закону № 922, то допустить порушення. Наразі до порушень законодавства про закупівлі належить, у тому числі відхилення тендерної пропозиції на підставах, не передбачених законом або не відповідно до вимог закону, так зване безпідставне відхилення. За таке правопорушення передбачено штраф від 25 500 до 51 000 грн

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими. 

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
5563

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
1602

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
5793

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4394