Аномально низька ціна: на що зважати під час спрощеної закупівлі
Запитання
Чи застосовується аномально низька ціна у спрощених закупівлях?
Відповідь
Хоча Закон про публічні закупівлі (далі — Закон № 922) було написано, подекуди, доволі розпливчато, законодавцем не було передбачено застосування аномально низької ціни (далі — АНЦ) в спрощеній закупівлі. Чи можна запобігти аномально низькій ціні на тендері
Докладніше пояснимо далі.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону № 922, АНЦ — ціна/приведена ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції за результатами аукціону, яка є меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону, та/або є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону. АНЦ визначається електронною системою закупівель (далі — ЕСЗ) автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота). Тобто ЕСЗ сама визначає чи наявна АНЦ.
Разом із тим, звертаємо увагу, що у ст. 14 Закону № 922 (спрощені закупівлі) не передбачено можливість визначити АНЦ.
А з самого визначення понять «АНЦ» та «тендерна пропозиція» (пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації) вбачається, що АНЦ поширюється лише на тендери, до яких спрощені закупівлі не належать.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Програма: ✔️Закупівлі за новою редакцією Закону № 922 ✔️ Планування ✔️Умови ТД ✔️ Укладення договору ✔️ Контроль та відповідальність