Щодо обов’язковості аналогічного договору в оголошенні

549

Запитання

Чи може замовник в оголошенні щодо спрощеної закупівлі вимагати надання аналогічного договору?

Відповідь

У ч.3 ст.14 Закону № 922 перелічена інформація, яка повинна обов’язково бути в оголошенні. Втім, у вказаній нормі зауважено, що в оголошенні може вказувати і інша інформація.

А у ч.2 ст.16 Закону № 922 передбачено, що замовник встановлює кваліфікаційні критерії, одним з яких є письмові докази того, що учасником вже було виконано аналогічний договір щодо такого самого предмету закупівлі.

6 вимог до досвіду виконання аналогічних договорів

За таких обставин, замовник може вказувати в оголошенні про необхідність надати докази того, що учасник вже виконував аналогічний договір.

Разом із тим, якщо така вимога буде вказана в оголошенні, а замовник все ж прийме пропозицію від учасника, який ніколи не виконував аналогічний договір, то це може стати підставою для Держаудитслужби для прийняття негативного висновку до замовника. За таких обставин, замовнику варто уважно підходити до питання щодо опублікування в оголошенні вимоги про надання аналогічного договору.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як дотримати положень Постанови 710

З метою ефективного використання державних коштів, Урядом було прийнято Постанову № 710, якою затверджено заходи щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для низки замовників. У статті розглянемо, хто має дотримуватися положень Постанови № 710 та як це зробити
125

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4394

Оголошення про закупівлю: оприлюднення та внесення змін

Як оприлюднити оголошення про проведення відкритих торгів та чи можна внести зміни до оголошення про закупівлю? Швидко дізнатись відповіді на ці запитання та впевнено працювати в ЕСЗ допоможе наша стаття
3827