Додаткова потреба в оборонних закупівлях
Попри те, що ДОТ функціонує лише рік, вже є вагомі досягнення в цій сфері. Зокрема, проведена значна робота для подолання так званої «паперової армії» – надлишкової бюрократії, яка відбирає час і сили у військових. Для цього ІТ-департамент ДОТ із нуля розробив і впровадив систему DOT-Chain.
«DOT-Chain можна вважати одним із ключових інструментів, які допомагають прибирати бюрократичні перешкоди. За той час, що ця система існує, вона чудово зарекомендувала себе у постачанні харчування, а наступного року допоможе пришвидшити появу необхідної техніки для військових. У період, коли кожна хвилина цінна, DOT-Chain допомагає заощаджувати час і наближає нас до перетворення на ефективну цифрову армію», – зазначила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.
Наразі DOT-Chain функціонує в сфері забезпечення ЗСУ продуктами харчування, де ця система значно прискорила та спростила процеси для постачальників і військових:
- було скорочено цикл постачання продуктів харчування в 4 рази;
- зменшено кількість паперової роботи для військових на понад 30 000 документів щотижня;
- завдяки DOT-Chain оброблено близько 75 000 заявок та приблизно 450 000 видаткових накладних;
- поставлено 647 мільйонів кілограм продуктів;
- в системі наразі працюють більше 10 постачальників та 2000 користувачів;
- стабільне скорочення циклу опрацювання всіх документів: з 45-60 днів на старті запуску до 14 днів у листопаді;
- створено прозоре середовище взаємодії між військовими частинами, постачальниками та ДОТ;
- запущений функціонал з онлайн-подачі начальниками продовольчого забезпечення скарг щодо якості продуктів;
- підтверджена відповідність безпеки рівня КСЗІ.
Окрім того, ДОТ перебуває на фінальному етапі отримання міжнародного сертифіката з інформаційної безпеки ISO/IEC 27001.
«Цифровізація не просто спрощує процеси – вона кардинально змінює підходи до забезпечення нашого війська. Завдяки сучасним технологіям, як-от система DOT-Chain, ми вже сьогодні бачимо конкретні результати: зменшення бюрократії та підвищення якості обслуговування військових. Це дозволяє армії зосередитися на головному – захисті нашої держави. Кожна гривня, спрямована на ЗСУ, повинна працювати на нашу перемогу, і цифрові рішення стають нашим надійним союзником у цьому напрямі», – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Серед важливих досягнень ІТ-команди за цей рік також можна виділити кроки, націлені на покращення процесів всередині ДОТ:
- впровадження систем з бухгалтерського та кадрового обліку, електронного документообігу, менеджменту задач і набору продуктів продуктів Microsoft, на основі яких ДОТ зараз розвиває власну ERP систему;
- розробка та впровадження інфраструктури, зокрема своєї і щодо ДСК;
- розбудували систему управління інформаційною безпекою;
- впровадили ІКС МОУ SAP.
У роботі ви можете стикнутися з ситуацією, до якої непросто знайти рішення. Не залишайтеся в цей час наодинці зі своєю проблемою. Передплатіть систему «Експертус Держзакупівлі» та звертайтеся до експертів у режимі реального часу через онлайн-чат
ІТ-команди ДОТ не планує зупинятись – у пріорітеті на 2025 рік:
- Запуск DOT-Chain Defense – модуля на основі DOT-Chain, який дозволить збирати потреби безпосередньо від бойових підрозділів у БПЛА, засобах радіоелектронної боротьби та розвідки, наземних роботизованих комплексах та наземних станціях керування. Це підвищить точність і ефективність забезпечення, оскільки військові самостійно обиратимуть засоби, що найкраще відповідають їхнім актуальним потребам. А вітчизняні виробники отримають чітке розуміння потреб ЗСУ, що дозволить їм оптимізувати виробничі потужності та покращувати якість продукції, отримуючи в режимі реального часу відгуки від військових щодо ефективності тих чи інших виробів. Реліз заплановано на першу половину 2025 року.
- Розширити функціонал щодо харчування: додати електронне меню розкладки та впровадити ведення обліку та звітності на рівні військових частин. Це дозволить не тільки підвищити рівень прозорості, але й, що не менш важливо, якість забезпечення військових продуктами харчування. Крім того, у січні в DOT-Chain буде додано можливість військовим подавати онлайн-рекламації щодо термінів та якості постачання.
- Провести Bug Bounty для DOT-Chain – контрольоване залучення білих хакерів для пошуку потенційних вразливостей системи. Такий підхід широко поширений у найбільших світових ІТ-компаніях та дозволяє превентивно виявляти можливі баги та інші вразливості.
- Впровадити двофакторну автентифікацію для всіх користувачів у системі DOT-Chain, що дозволить підвищити рівень захищеності системи. Вона передбачає додатковий фактор підтвердження, який забезпечує більший захист від зламу.
- Продовжити цифровізацію внутрішніх процесів у ДОТ за рахунок розвитку ERP-систем – програмного забезпечення, яке допомагає керувати всіма ключовими процесами (закупівлями, продажами, фінансами, кадрами, логістикою тощо) в одному місці.
Джерело: офіційний сайт ДОТ