Міноборони впроваджує нові механізми контролю за закупівлею електроенергії для ЗСУ

Міністерство оборони України продовжує впроваджувати нові заходи для забезпечення належного функціонування Збройних сил України на період воєнного стану

Міноборони впроваджує нові механізми контролю за закупівлею електроенергії для ЗСУ

ВЕБІНАР. Особливості закупівель електроенергії у кінці року

Нещодавно ухвалений наказ № 651 встановлює новий порядок закупівлі електроенергії для ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту.

Документ напрацьований Міністерством оборони України спільно з Міністерством економіки.

Згідно з наказом, закупівля електроенергії має проводитися:

  • на підставі рекомендацій, затверджених Міністерством економіки України;
  • з використанням розробленої тендерної документації.

Наказ, зокрема, передбачає:

  1. Відкриті тендери через електронну систему закупівель з дотриманням принципів прозорості та недискримінації учасників.
  2. Учасники тендерів повинні подати документи, що підтверджують їхню компетентність та наявність досвіду у постачанні електроенергії.
  3. Учасники зобов’язані надавати банківські гарантії для забезпечення тендерних пропозицій та виконання договорів, що забезпечує надійність постачальників.
  4. До участі в тендерах не допускаються компанії з росії, білорусі та Ірану, що є важливим кроком у посиленні безпеки країни.

За тендерною документацією, критерії оцінки пропозицій мають грунтуватися на найнижчій ціні для прозорості процесу.

Учасникам тендерів також дозволяється виправляти технічні помилки, якщо це не впливає на суть пропозиції, а забезпечення виконання договору становить до 5% від суми закупівлі, що гарантує виконання зобов'язань переможцями тендеру.

Затвердження проєкту наказу пов’язане з необхідністю створення єдиного підходу до організації публічних закупівель електричної енергії, підготовки тендерної документації, включно з проєктом договору про закупівлю.

«Це також визначає механізм та орієнтири для замовників, які здійснюють відповідні закупівлі для потреб ЗСУ, з метою забезпечення максимальної економії, ефективності, добросовісної конкуренції, відкритості та прозорості на всіх етапах, наголошують у Департаменті політики закупівель Міністерства оборони України», – зазначив директор Департаменту політики закупівель Міністерства оборони Гліб Канєвський.

«Впровадження нових механізмів контролю закупівлі електроенергії для ЗСУ – це практика, яка сприяє встановленню чітких, прозорих та єдиних правил, які дозволяють запобігати зловживанням. Методичні рекомендації щодо особливостей здійснення публічних закупівель у сфері електроенергетики були розглянуті та доповнені з урахуванням специфіки замовника», – зазначила заступник директора Департаменту сфери публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки Ірина Сопилюк.

Вона також додала, що співпраця Міноборони та Мінекономіки сприятиме економії при закупівлі електроенергії, і стане зручним механізмом як для підрозділів Збройних Сил, так і для постачальників.

Джерело: офіційний сайт МОУ

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2413

Державний замовник у сфері оборони

Закупівлі товарів, робіт і послуг, призначених для виконання державних програм у сферах національної безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони вважаються оборонними закупівлями. Їх проводять державні замовники у сфері оборони та/або служба державного замовника. Розглянемо детальніше, кого до них відносять та якими повноваженнями вони наділені
115

Товари оборонного призначення

Для забезпечення потреб сектору безпеки й оборони державні замовники у сфері оборони, служби державного замовника, військові частини, організації (установи, заклади), що уповноважені державним замовником, проводять оборонні закупівлі, у т. ч. закуповують товари оборонного призначення. Розглянемо детальніше які ж це товари, коли вони не вважатимуться такими та коли операції з постачання товарів оборонного призначення звільнятимуть від оподаткування ПДВ
391

Що таке спрощена закупівля

Розглянемо, в яких випадках замовники можуть використовувати спрощену закупівлю, коли діють Особливості № 1178. Та окреслимо етапи спрощеної закупівлі в умовах воєнного стану
3418

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді