☝️ Планування закупівель ➤ Навчання ➤ Сертифікація
Під час дискусійної панелі «Публічні закупівлі. Якісний і проектний підхід» у рамках форуму відбувся виступ голови Антимонопольного комітету Ольги Піщанської, у якому вона сконцентрувалася на аналізі конкретних прикладів проблемних закупівель продуктів харчування та послуг з харчування школярів.
Очільниця Комітету зазначила, що у розрізі загальної кількості скарг, а їх до АМКУ на рік надходить близько 12 тис., кількість оскаржень тендерів з закупівель харчування невелика. Натомість відсоток саме цих оскаржень є значним, і не в останню чергу це відбувається через недоліки у підготовці тендерної документації замовниками.
«У вашому регіоні є замовники, які системно припускаються однакових помилок при підготовці документації, є ті, що вносять надмірні чи дискримінаційні вимоги. Приміром, у Луганській області з 59 скарг 43 припадає на одного й того ж замовника - Управління освіти Рубіжанської міської ради. Комітет розглядає усі скарги у встановлений законом термін, але оскарження все одно значно ускладнює процес забезпечення дітей якісним харчуванням. І це є проблемою», - зазначила голова Антимонопольного комітету.
Вона закликала замовників уникати необґрунтованих вимог у документації, в обов’язковому порядку вимагати підтвердження якості продукції та спроможності учасника виконати договір саме так, як це потрібно замовнику.
«Також варто працювати над оптимізацією лотів: укрупнювати їх, щоб зробити більш привабливими для учасників торгів. До речі, у разі надходження скарги ви можете усунути її причини самостійно, або надати максимально розгорнуті письмові пояснення через систему Prozorro. Для цього не обов’язково їхати в Київ чи область», - зазначила Ольга Піщанська. Також вона закликала замовників обов’язково повідомляти Комітету про недоброчесних учасників торгів.
Державна уповноважена АМКУ Ольга Нечитайло, яка взяла участь у форумі, детально розповіла про те, як боротися з недобросовісними постачальниками і що робити, коли є ознаки змови на торгах.
Нагадаємо, серія форумів «Реформа системи шкільного харчування», проходить за ініціативи першої леді Олени Зеленської в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі. Їх мета допомогти представникам державних органів, освітянам, громадам та підприємцям налагодити співпрацю у процесі переходу на нові стандарти, що їх впроваджують в рамках реформи шкільного харчування.
Джерело: Антимонопольний комітет України
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.