ТОП-3 статті про переговорну процедуру, які допоможуть уникнути помилок та штрафів

Дехто з колег закупівельників, встиг «обпектися», вважаючи, що переговорна процедура — найпростіший спосіб закупівлі й не зацікавить перевіряльників. Щоб вберегти вас від помилок, ми підготували добірку статей, що допоможуть в при проведенні «переговорки».

ТОП-3 статті про переговорну процедуру, які допоможуть уникнути помилок та штрафів

Протокол УО про відміну переговорної процедури за ДСТУ 4163:2020

Порушення, яких замовники допускають у переговорній процедурі

Переговорну процедуру застосовувати простіше, ніж провести «торги». Так думає чимало закупівельників. Чому ж тоді саме переговорна процедура найчастіше насторожує перевіряльників? Розберемо ттри порушення, яких ліпше не повторювати.

Переговорна процедура під час оскарження тендеру: на що звернути увагу

Замовнику терміново потрібно закупити товари, роботи або послуги, проте на перешкоді стають об’єктивні причини. Чи можна у такому разі застосувати переговорну процедуру за нагальною потребою, наприклад у період оскарження тендеру? Аналіз закупівельної практики.

Переговорна процедура після відміни двох торгів: чи можна не вимагати договірного забезпечення

Двічі було проведено відкриті торги на очікувану вартість 600 тис. грн. У тендерній документації замовник вимагав надати забезпечення виконання договору. Через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій торги двічі відмінили. Наразі замовник планує застосувати переговорну процедуру закупівлі. Під час переговорів учасник озвучив цінову пропозицію — 400 тис. грн, а ось надавати забезпечення відмовився. Тоді замовник запросив на переговори іншого учасника, який гарантує забезпечення виконання договору та надав цінову пропозицію загальною вартістю 595 тис. грн. Як бути замовнику? Адже різниця між пропозиціями майже 200 тис. грн, а головна мета закупівель — економія, ефективність та пропор­ційність. Слід виконувати також й інші вимоги Закону. Чи обо­в’я­зковою у цій ситуації є вимога надати забезпечення виконання договору?

Допомагає розібратися в ситуації Ніна Абаімова, уповноважена особа ДУ «Професійні закупівлі»

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
1405

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
81458

Відсутність конкуренції з технічних причин: як провести закупівлю на 2025 рік

Відсутність конкуренції з технічних причин — це одна з законних підстав для укладання договору про закупівлю без застосування конкурентних видів закупівель. Але таку відсутність замовник має підтвердити документально. Як це зробити, роз’яснює експерт.
13329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді