Як визначити предмет закупівлі для капітального ремонту
Компанії взяли участь у трьох тендерах із закупівель капітального ремонту приміщень корпусу № 7, реставрації приміщень корпусу № 3 під створення відділення нейрореабілітації, ремонту системи вентиляції та кондиціювання Олександрівської клінічної лікарні Києва. Торги, очікуваною вартістю понад 90 млн грн, проводилися у 2018-2019 роках.
Тимчасова адміністративна колегія АМКУ встановила, що вказані суб’єкти господарювання узгодили між собою умови участі у тендерах, усунувши конкуренцію. Про це свідчить ряд встановлених доказів у справі. При цьому, частиною другою статті 4 Закону України «Про захист економічної конкуренції» передбачено, що суб’єкти господарювання зобов’язані сприяти розвитку конкуренції та не вчиняти будь-яких неправомірних дій, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію.
Тому ТАК АМКУ визнала, що компанії ТОВ «Агранбуд», ПП «РБК «Будкомплекс» і ТОВ «ЗЕОН 2021» (ТОВ «ВБК «Анта») вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді спотворення результатів торгів.
На порушників накладено штрафи:
- на ТОВ «Агранбуд» – на загальну суму 6 642 537 гривень (за вчинення трьох порушень по 2 214 179 гривень за кожне);
- на ПП «РБК «Будкомплекс» – на загальну суму 190 838 гривень (за вчинення двох порушень по 95 419 гривень за кожне);
- на ТОВ «ЗЕОН 2021» – на 339 999 гривень (за вчинення одного порушення).
АМКУ нагадує, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.
Джерело: офіційний сайт АМКУ