Чи може уповноважена особа під час відпустки публікувати протокол

2600
Автор
консультант з публічних закупівель, Київ

Запитання

Чи може уповноважена особа в період відпустки опублікувати протокол, якщо відсутня уповноважена особа, що її заміняє?

Відповідь

Публікація протоколу — це частина посадових і трудових обов’язків уповноваженої особи. Тому у цій ситуації уповноважена особа має керуватись законодавством про працю, адже вона перебуває в трудових відносинах та в штаті організації.

Держава гарантує працівникам право на відпочинок (ст. 45 Конституції України). Відпустка — це вільний час, коли особа не виконує своїх посадових обов’язків і не несе відповідальності за їх невиконання, не виконує термінових разових завдань керівництва, не підлягає трудовому розпорядку.

📑 Положення про уповноважену особу замовника

Керівник має право відкликати працівника за його згодою для відвернення:

  • стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків;
  • нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства (ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон № 504).
Увага! Коли керівник відкликає працівника з відпустки, він має дотримати вимог частини 1 статті 12 Закону № 504.
Відкликати працівника з відпустки можливо і в інших випадках, передбачених законодавством.

Якщо ми звернемося до закупівельного законодавства, то ні Закон № 922, ні Особливості не передбачають випадків, коли уповноважену особу можна відкликати з відпустки.

Однак якщо уповноважена особа належить до держслужбовців, треба зважати на Порядок відкликання державного службовця із щорічної відпустки, затверджений постановою КМУ від 25.03.2016 № 230 (далі — Порядок). Уповноважену особу можна відкликати для виконання невідкладного завдання, про яке не було і не могло бути відомо під час надання щорічної відпустки. Умова — неможливість виконати таке завдання іншою уповноваженою на це особою (п. 3 Порядку).

Щоб відкликати працівника з відпустки, роботодавець має оформити наказ про це. Підстава для видання наказу — доповідна або службова записка керівника підрозділу, працівника якого відкликають. Така записка обов’язково має містити обґрунтування відкликання. Тобто інші підстави, на кшталт «ніхто не може виконати роботу закупівельника», «відсутня особа, що має заміняти уповноважену», «строки горять», не є офіційною причиною відкликати працівника з відпустки.

Якщо роботодавець офіційно відкличе працівника з відпустки, його працю мають додатково оплатити з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

Якщо ж офіційного наказу про відкликання уповноваженої особи з відпустки немає, рішення, чи працювати у відпустці, ухвалює особисто уповноважена особа. Законодавчої заборони на це немає.

На період відпустки трудові правовідносини працівника та роботодавця не припиняються. Тож уповноважена особа може вийти на роботу під час відпустки з власної ініціативию.

Однак треба зважати на такий момент: додаткову роботу не оплатять, а от відповідальність за прийняте рішення уповноважена особа нестиме.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка уповноваженої особи із закупівель: як працювати в ЕСЗ та організувати роботу

Уповноважена особа зібралась на відпочинок, а закупівля ще не завершена? Про такий розвиток подій замовник має потурбуватись заздалегідь. Дізнайтеся також, чи може УО у воєнний час піти у відпустку. Пояснимо обмеження та додаткові можливості, що визначає законодавство для відпусток під час війни
11244

Закупівлі ліків та медвиробів за Особливостями: оновлена навчальна програма

В умовах війни робота закупівельника у сфері медицини важлива як ніколи. Вона допомагає зберігати життя та здоров'я мільйонів українців, і що особливо важливо нині – забезпечити доступ наших воїнів до необхідних ліків та препаратів. Тож, аби ви вільно орієнтувалися у законодавчих змінах і не допускали помилок, ми створили для вас навчальну програму
783