Внесення змін до специфікації до договору про закупівлю продуктів харчування: чи правомірно

3461

Запитання

Під час спрощеної закупівлі продуктів харчування для дитячих садків у договорі був додаток-специфікація. Після внесення змін до норм харчування виявилось, що ми не врахували тих розмірів, які потрібно було на певні позиції в цій специфікації. Чи можна додатковою угодою змінити саму специфікацію? Приміром змінити кількість закупленого або додати нові позиції, не змінюючи загальну суму договору?

Відповідь


Договір про закупівлю за результатами спрощеної закупівлі сторони укладають відповідно до вимог статті 41 Закону № 922. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, регламентованих частиною 5 статті 41 Закону № 922.

Тобто внести зміни до специфікації в договорі про закупівлю замовник не може. Адже не має права змінювати предмет договору як істотну умову договору.

Закупівля послуг з харчування: які документи вимагати від учасника

Замовник має провести нову закупівлю овочів та фруктів, які не передбачає договір про закупівлю. Важливо при цьому враховувати заборону ділити предмет закупівлі, яку встановлює ч. 10 ст. 3 Закону № 922.

Нагадаємо, що предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що замовник закуповує у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі замовник визначає у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29923

Додаткова угода до договору зразок

Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
36045

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
104