Юридична особа проводить відкриті торги на закупівлю автомобіля. Чи буде дискримінацією, якщо в технічній документації прописати вимогу, щоб техобслуговування автомобіля проводилось в місті, де знаходиться замовник?
Як доводить практика оскарження, таку вимогу замовника учасники можуть вважати дискримінаційною. Тобто, якщо якийсь учасник вважатиме, що така вимога обмежує його право на участь в тендері, то зможе її оскаржити до органу оскарження.
Водночас замовник може зібрати підтвердні документи про те, що на ринку є два і більше продавців автомобілів, які можуть також забезпечити технічне обслуговування саме в певному місті. А також обґрунтувати, чому саме йому потрібне проведення техобслуговування автомобіля в конкретному населеному пункті. У разі оскарження такої вимоги замовник матиме змогу підтвердити її доцільність, і вже учаснику доведеться доводити в органі оскарження, чим така вимога порушує його право брати участь у процедурі закупівлі.
Водночас замовник може також передбачити у тендерній документації, що критерієм оцінки є ціна та відстань до станції техобслуговування учасника у відсотковому співвідношенні. Тоді оцінка пропозиції учасників відбуватиметься з урахуванням цього критерію
НАТАЛІЯ ЗАЄЦЬ,консультантка з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Щоб правильно сформувати технічні вимоги у тендерній документації, потрібно знати закупівельне законодавство, розуміти, як і коли застосовувати технічні регламенти, хто проводить оцінку відповідності, які є вимоги щодо безпечності продуктів. Разом із набранням чинності нової редакції Закону технічні вимоги в тендерній документації слід формувати по-новому.
Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
Щоб ви не витрачали час на складання документів, наші експерти вже підготували для вас зразки протоколів про відміну відкритих торгів за ДСТУ 4163:2020 і за Особливостями. Зберігайте!
Які зміни внесли в законодавчі положення щодо права суб’єкта господарювання провадити певні види господарської діяльності? Які права надає декларація, як довго вона діє та на які види діяльності її не подають — про все це у консультації
Замовник під час торгів висуває до учасників кваліфікаційні критерії. Учасники ж мають документально підтвердити свою відповідність заданим вимогам. Скільки критеріїв можна висувати за статтею 16 Закону № 922? Які тонкощі має знати замовник, щоб вберегтись від оскаржень?
Ще не вирішили, чи вимагати від переможця забезпечення виконання договору? Дослухайтесь до експертних порад, щоб захистити себе від негативних наслідків, якщо контрагент не виконає своїх зобов’язань. Пояснимо, чи вимагати забезпечення виконання договору в період воєнного стану