Переговорна процедура, якщо договір ще не закінчився: чи правомірно

668

Запитання

Постачальник надав додаткові угоди на збільшення ціни, але ми їх не підписали. Наразі він попереджає про припинення терміну дії договору. Однак, ми не погоджуємося його розривати. Чи можна провести переговорну процедуру, коли договір ще не закінчився?

Відповідь


Переговорну процедуру закупівлі застосовує замовник як виняток у випадках, які передбачає частина 2 статті 40 Закону про публічні закупівлі. Одним із таких виняткових випадків є умова, що у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі розірвання договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендера, в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника. Застосування переговорної процедури закупівлі в такому випадку здійснюється за рішенням замовника щодо кожного тендера.

З огляду на законодавство замовник може застосувати цю підставу для переговорної процедури, лише якщо договір розірваний.

Розірвання договору допустимі лише за згодою сторін, якщо інше не встановлює договір або закон (ст. 651 ЦК).

У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов'язання внаслідок:

  1. односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлює договір або закон;
  2. розірвання договору.

У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлює договір або закон, договір є відповідно розірваним або зміненим (п. 1 ст. 611 ЦК).

Якщо умови договору не передбачають можливості розірвати договір в односторонньому порядку, то сторона договору може розірвати договір у судовому порядку.

Отже, за цією підставою замовник не може наразі провести переговорну процедуру закупівлі. Інших підстав провести переговорну процедуру на стадії виконання договору, окрім закупівлі додаткового обсягу товарів, послуг, робіт за відповідних умов, Закон не передбачає.

⚡️ Як проводити переговорну процедуру у разі розірвання договору

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29910

Додаткова угода до договору зразок

Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
36010

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
100