Переговорна процедура, якщо договір ще не закінчився: чи правомірно

1114

Запитання

Постачальник надав додаткові угоди на збільшення ціни, але ми їх не підписали. Наразі він попереджає про припинення терміну дії договору. Однак, ми не погоджуємося його розривати. Чи можна провести переговорну процедуру, коли договір ще не закінчився?

Відповідь


Переговорну процедуру закупівлі застосовує замовник як виняток у випадках, які передбачає частина 2 статті 40 Закону про публічні закупівлі. Одним із таких виняткових випадків є умова, що у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі розірвання договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендера, в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника. Застосування переговорної процедури закупівлі в такому випадку здійснюється за рішенням замовника щодо кожного тендера.

З огляду на законодавство замовник може застосувати цю підставу для переговорної процедури, лише якщо договір розірваний.

Розірвання договору допустимі лише за згодою сторін, якщо інше не встановлює договір або закон (ст. 651 ЦК).

У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов'язання внаслідок:

  1. односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлює договір або закон;
  2. розірвання договору.

У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлює договір або закон, договір є відповідно розірваним або зміненим (п. 1 ст. 611 ЦК).

Якщо умови договору не передбачають можливості розірвати договір в односторонньому порядку, то сторона договору може розірвати договір у судовому порядку.

Отже, за цією підставою замовник не може наразі провести переговорну процедуру закупівлі. Інших підстав провести переговорну процедуру на стадії виконання договору, окрім закупівлі додаткового обсягу товарів, послуг, робіт за відповідних умов, Закон не передбачає.

⚡️ Як проводити переговорну процедуру у разі розірвання договору

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

новини публічні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підтвердні документи для заключення договору з Нафтогаз Трейдингом

Що потрібно зробити, щоб завершити договірні зобов’язання та закрити договір в органі Казначейства? Що врахувати, щоб укласти новий договір про закупівлю природного газу на період з 01.05.2025 по 31.10.2025? Розбираємо
3339

Угода про розірвання договору про закупілю — зразок

Угода про розірвання договору знадобиться вам, щоб розірвати договір про закупівлю. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди про розірвання договору за згодою сторін, залишилось лише його скачати та внести свої дані
77575

Додаткова угода до договору: зразок

Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
62098

Довідка ТПП в публічних закупівлях

Довідка ТПП необхідна, щоб документально підтвердити підстави для внесення змін до договору. Пояснимо, яких вимог дотримати
3536