У переможця оголошена ціна відрізняється від завантаженої в документах: дії замовника

1174

Запитання

Участь у спрощеній закупівлі приймав лише один учасник, який і став переможцем. В системі Прозорро він оголосив одну початкову ціну, а в завантажених документах цінової пропозиції зазначив іншу. Чи має право замовник підтвердити такого учасника?

Відповідь


Спрощені закупівлі регламентує стаття 14 Закону № 922. Відповідно до частини 9 цієї статті пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником.

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Водночас пункт 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затверджений наказом Мінекономіки від. 01.06.2020 № 1082, передбачає, що розміщення інформації в ЕСЗ замовник здійснює шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель, та завантаження відповідних документів через автоматизоване робоче місце замовника.

У разі якщо інформація, розміщена в ЕСЗ шляхом завантаження документів, містить відомості, що відрізняються від тих, які розміщені шляхом заповнення електронних полів, автентичною вважається інформація, розміщена шляхом заповнення електронних полів.

Договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 цього Закону.

Відповідно до частини 4 статті 41 умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця спрощеної закупівлі. Замовник у цій ситуації, керуючись п. 3 Порядку № 1082, має вважати автентичною інформацію про ціну, розміщену учасником шляхом заповнення електронних полів в ЕСЗ.

додаток

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова потреба у закупівлі

Протягом року у замовника може виникнути додаткова потреба у закупівлі. Дізнайтеся, як не помилитися із видом закупівлі та яку потребу вважати додатковою у 2025 році
20702

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7920

Вимоги пункту 13 Особливостей

Тримайте алгоритм закупівлі за пунктом 13 Особливостей № 1178. Врахуєте підстави, за яких зможете укласти прямий договір та порядок оприлюднення інформації
6513

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
124457

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6289