У переможця оголошена ціна відрізняється від завантаженої в документах: дії замовника

486

Запитання

Участь у спрощеній закупівлі приймав лише один учасник, який і став переможцем. В системі Прозорро він оголосив одну початкову ціну, а в завантажених документах цінової пропозиції зазначив іншу. Чи має право замовник підтвердити такого учасника?

Відповідь


Спрощені закупівлі регламентує стаття 14 Закону № 922. Відповідно до частини 9 цієї статті пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником.

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Водночас пункт 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затверджений наказом Мінекономіки від. 01.06.2020 № 1082, передбачає, що розміщення інформації в ЕСЗ замовник здійснює шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель, та завантаження відповідних документів через автоматизоване робоче місце замовника.

У разі якщо інформація, розміщена в ЕСЗ шляхом завантаження документів, містить відомості, що відрізняються від тих, які розміщені шляхом заповнення електронних полів, автентичною вважається інформація, розміщена шляхом заповнення електронних полів.

Договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 цього Закону.

Відповідно до частини 4 статті 41 умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця спрощеної закупівлі. Замовник у цій ситуації, керуючись п. 3 Порядку № 1082, має вважати автентичною інформацію про ціну, розміщену учасником шляхом заповнення електронних полів в ЕСЗ.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5083

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3492

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10216

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8080