Правомірність переговорної процедури на суму 150 тис. грн

525

Запитання

Чи можна провести переговорну процедуру, якщо закуповуємо водопостачання та водовідведення в монополіста на суму 150 тис. грн?

Відповідь


Замовник застосовує Закон «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) відповідно до встановлених вартісних меж. Так, Закон застосовують (ч.1 ст.3):

  • замовники, визначені пунктами 1–3 частини 1 статті 2 Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товарів і послуг дорівнює або перевищує 200 тисяч грн, а робіт – 1,5 млн грн.
  • замовники, визначені пунктом 4 частини 1 статті 2 Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товарів і послуг дорівнює або перевищує 1 млн грн, а робіт – 5 млн грн ;
  • замовники, визначені частиною 1 статті 2 Закону, які проводять спрощені закупівлі відповідно до Закону № 922 та/або укладають договори без використання ЕСЗ відповідно до частини 2 статті 3 Закону № 922.

Проводимо переговорну процедуру закупівлі крок за кроком

Тобто звичайні замовники для закупівлі послуг проводять процедуру закупівлі тоді, якщо очікувана вартість предмета закупівлі перевищує 200 тис. грн.

У зазначеній ситуації — вартість закупівлі становить 150 тисяч грн. А за Законом придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 Закону (тобто є меншою ніж 200 тисяч для звичайних замовників), передбачає застосування порядку спрощеної закупівлі.

Водночас ч. 7 ст. 3 Закону містить винятки, у разі яких замовник може придбавати товари, роботи і послуги, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 ст. 3, без застосування порядку проведення спрощених закупівель. Одним із таких випадків є придбання у разі, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності такого випадку, як відсутність конкуренції з технічних причин (п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону).

Обов’язково підготуйте для такої закупівлі обґрунтування, в якому доводьте, що конкуренції немає.

Ира, откорректируй
Наталія Заєцьконсультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Законодавець передбачив випадки, у яких замовник має право не застосовувати спрощеної закупівлі. Однак таке право потрібно обстоювати.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Капітальний чи поточний ремонт: як не помилитися під час закупівлі

У замовника є перелік потрібних йому робіт для утримання будівлі в належному стані, серед них і ремонт даху і заміна плитки і укріплення стін. Як його визначити ці роботи є поточним ремонтом чи капітальним?
94

Поточний ремонт: код ДК і предмет закупівлі

Визначити код ДК поточного ремонту — складне завдання як для новачків, так і для досвідчених закупівельників. Щоб зробити все правильно, окрім закупівельного, потрібно знати ще й законодавство у сфері будівництва. Як проходить закупівля послуг з поточного ремонту, як визначити код ДК і предмет закупівлі, дізнайтеся зі статті
44182

Чим конкретна назва предмета закупівлі відрізняється від узагальненої

Чим відрізняється конкретна назва предмета закупівлі від узагальненої? Що має зазначати замовник під час оприлюднення інформації про закупівлі в електронній системі закупівель? З’ясуймо на прикладі закупівлі засобів особистої гігієни
6871

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
366