Уповноважена особа за договором цивільно-правового характеру: чи правомірно

1662

Запитання

Чи може уповноважена особа із закупівель виконувати функції за договором цивільно-правового характеру?

Відповідь


Ні.

У пункті 35 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII зазначено:

«Уповноважена особа (особи) із закупівель (далі — УО) — службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі (спрощених закупівель) згідно цього Закону на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту)»

Тобто, уповноважений діє на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення (ч. 7 ст. 11 Закону № 922).

Аналогічної думки дотримує Мінекономіки у листі від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. УО повинна самостійно забезпечити неупередженість організаційного процесу та проведення закупівель з урахуванням інтересів замовника. Саме тому часто виникає запитання, чи може уповноважена особа створити робочу групу, адже не реально одній людині бути знавцем геть у всьому. З’ясуймо, що регламентує Закон.
4512

Дефектний акт: зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
57569