Уповноважена особа за договором цивільно-правового характеру: чи правомірно

1742

Запитання

Чи може уповноважена особа із закупівель виконувати функції за договором цивільно-правового характеру?

Відповідь


Ні.

У пункті 35 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII зазначено:

«Уповноважена особа (особи) із закупівель (далі — УО) — службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі (спрощених закупівель) згідно цього Закону на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту)»

Тобто, уповноважений діє на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення (ч. 7 ст. 11 Закону № 922).

Аналогічної думки дотримує Мінекономіки у листі від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про обгрунтування підстави для здійснення закупівлі

Щоб закупити за прямим договором на підставі пункту 13, потрібно оформити обґрунтування підстави для закупівлі за цим пунктом у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа. Скачайте зразок від експертів системи «Експертус Держзакупівлі»
51

Відпустка уповноваженої особи із закупівель: як працювати в ЕСЗ та організувати роботу

Уповноважена особа зібралась на відпочинок, а закупівля ще не завершена? Про такий розвиток подій замовник має потурбуватись заздалегідь. Дізнайтеся також, чи може УО у воєнний час піти у відпустку. Пояснимо обмеження та додаткові можливості, що визначає законодавство для відпусток під час війни
11240