Відміна плану та звіту про закупівлю

741

Запитання

Чи можна відмінити план закупівлі та звіт по плану?

Відповідь

Із запитання не зрозуміло, чому у замовника виникла потреба відмінити звіт?

Якщо зменшили фінансування чи вже відсутня потреба у запланованому предметі закупівлі, то замовник може внести зміни до плану, приміром, обнулити такий рядок плану.

Планування закупівель замовник здійснює на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включають до річного плану закупівель, на основі якого й здійснюється відповідні закупівлі. Планування закупівель є динамічним та безперервним процесом, що здійснюється замовниками протягом року. Замовник вносить до річного плану закупівель інформацію про кожну заплановану закупівлю лише перед проведенням відповідної закупівлі.

Відміна закупівлі та визнання торгів такими, що не відбулися

Якщо ж замовник уклав договір без застосування ЕСЗ і розірвав його, то вносити інформацію про відміну до річного плану не потрібно.

У листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06 Мінекономіки роз’яснило, що внесення інформації до річного плану не потребує коригування за результатами здійснення такої закупівлі, у тому числі, у разі якщо така закупівля була відмінена, або її визнано такою, що не відбулась відповідно до вимог Закону та/або за результатами її проведення не було укладено договір про закупівлю.

Якщо замовник під час закупівлі не використовує ЕСЗ, Закон про публічні закупівлі зобов’язує замовника оприлюднити в ЕСЗ, окрім річного плану, лише звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. Натомість Закон не містить вимог до замовника звітувати про результати виконання/розірвання такого договору.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5083

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3376

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10214

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8077