Постачальник не може в строк поставити частину товару: дії замовника

1836

Запитання

Що робити, якщо після проведення відкритих торгів постачальник не може поставити частину товару, який потрібен терміново? Як закупити необхідний товар?

Відповідь


У цій ситуації замовник може скористатися роз’ясненням Мінекономіки, яке було надано в листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06.

Предмет закупівлі замовник може вважати новим предметом договору та новим предметом закупівель, зокрема, якщо сторони розірвали договір про закупівлю та необхідно провести нову закупівлю.

В цьому випадку замовник може вносити зміни до річного плану закупівель. Вид закупівлі для такого предмета закупівлі він має визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника.

Коли можна розірвати договір в односторонньому порядку

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цьогоріч чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель.

Тобто, у який спосіб закуповувати надалі товар, визначайте з огляду на очікувану вартість такого нового предмета закупівлі. Якщо вона менша порогових, то можна скористатися для закупівлі товару Прозорро Маркетом.

Та перед цим сторони мають укласти додаткову угоду, якою зафіксувати розірвання договору. Як діяти у такому випадку, визначає стаття 188 ГК.

За загальними правилами сторона договору, яка бажає його розірвати, має надіслати пропозицію про це другій стороні за договором. Контрагент, який одержав пропозицію, має розглянути її (до 20 к. дн.) та повідомити ініціатора про результат розгляду.

Пропозиція постачальника розірвати договір, наприклад, через відсутність можливості постачати товар та задокументовані результати розгляду такої пропозиції у замовника стануть підставою для обґрунтування закупівлі решти товару як нового предмета закупівель у разі, якщо сторони розірвали договір про закупівлю, але потреба існує.

додаток

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова потреба у закупівлі

Протягом року у замовника може виникнути додаткова потреба у закупівлі. Дізнайтеся, як не помилитися із видом закупівлі та яку потребу вважати додатковою у 2025 році
20713

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7924

Вимоги пункту 13 Особливостей

Тримайте алгоритм закупівлі за пунктом 13 Особливостей № 1178. Врахуєте підстави, за яких зможете укласти прямий договір та порядок оприлюднення інформації
6518

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
124495

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6296