Постачальник не може в строк поставити частину товару: дії замовника

969

Запитання

Що робити, якщо після проведення відкритих торгів постачальник не може поставити частину товару, який потрібен терміново? Як закупити необхідний товар?

Відповідь


У цій ситуації замовник може скористатися роз’ясненням Мінекономіки, яке було надано в листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06.

Предмет закупівлі замовник може вважати новим предметом договору та новим предметом закупівель, зокрема, якщо сторони розірвали договір про закупівлю та необхідно провести нову закупівлю.

В цьому випадку замовник може вносити зміни до річного плану закупівель. Вид закупівлі для такого предмета закупівлі він має визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника.

Коли можна розірвати договір в односторонньому порядку

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цьогоріч чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель.

Тобто, у який спосіб закуповувати надалі товар, визначайте з огляду на очікувану вартість такого нового предмета закупівлі. Якщо вона менша порогових, то можна скористатися для закупівлі товару Прозорро Маркетом.

Та перед цим сторони мають укласти додаткову угоду, якою зафіксувати розірвання договору. Як діяти у такому випадку, визначає стаття 188 ГК.

За загальними правилами сторона договору, яка бажає його розірвати, має надіслати пропозицію про це другій стороні за договором. Контрагент, який одержав пропозицію, має розглянути її (до 20 к. дн.) та повідомити ініціатора про результат розгляду.

Пропозиція постачальника розірвати договір, наприклад, через відсутність можливості постачати товар та задокументовані результати розгляду такої пропозиції у замовника стануть підставою для обґрунтування закупівлі решти товару як нового предмета закупівель у разі, якщо сторони розірвали договір про закупівлю, але потреба існує.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5075

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
1087

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10176

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8064