Постачальник не може в строк поставити частину товару: дії замовника

1062

Запитання

Що робити, якщо після проведення відкритих торгів постачальник не може поставити частину товару, який потрібен терміново? Як закупити необхідний товар?

Відповідь


У цій ситуації замовник може скористатися роз’ясненням Мінекономіки, яке було надано в листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06.

Предмет закупівлі замовник може вважати новим предметом договору та новим предметом закупівель, зокрема, якщо сторони розірвали договір про закупівлю та необхідно провести нову закупівлю.

В цьому випадку замовник може вносити зміни до річного плану закупівель. Вид закупівлі для такого предмета закупівлі він має визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника.

Коли можна розірвати договір в односторонньому порядку

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цьогоріч чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель.

Тобто, у який спосіб закуповувати надалі товар, визначайте з огляду на очікувану вартість такого нового предмета закупівлі. Якщо вона менша порогових, то можна скористатися для закупівлі товару Прозорро Маркетом.

Та перед цим сторони мають укласти додаткову угоду, якою зафіксувати розірвання договору. Як діяти у такому випадку, визначає стаття 188 ГК.

За загальними правилами сторона договору, яка бажає його розірвати, має надіслати пропозицію про це другій стороні за договором. Контрагент, який одержав пропозицію, має розглянути її (до 20 к. дн.) та повідомити ініціатора про результат розгляду.

Пропозиція постачальника розірвати договір, наприклад, через відсутність можливості постачати товар та задокументовані результати розгляду такої пропозиції у замовника стануть підставою для обґрунтування закупівлі решти товару як нового предмета закупівель у разі, якщо сторони розірвали договір про закупівлю, але потреба існує.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про обгрунтування підстави для здійснення закупівлі

Щоб закупити за прямим договором на підставі пункту 13, потрібно оформити обґрунтування підстави для закупівлі за цим пунктом у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа. Скачайте зразок від експертів системи «Експертус Держзакупівлі»
51

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
24658

Перелік локалізованих товарів

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2024 році дорівнює чи перевищує 20%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
173

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
63847